YARALI KÖPEĞE ZABITA SAHİP ÇIKTI

0

Samsun –Taşova karayolu  Çaydibi köyü kavşağında   bir aracın  çarparak  olay yerinden  bırakıp kaçtığı köpeğe Belediye zabıta ekipleri  veteriner hekime getirdi.

Yaralı olarak yol kenarında  yaralı olarak yatan köpeği gören vatandaşlar, Belediye zabıta ekiplerine haber verdi.Çaydibi köyü kavşağında  ağır yaralı olduğunu ihbarını alan  ve  yerine giden Belediye  zabıta ekiplerinden Osman Duman,  yaralı köpeği aracına alarak  veteriner hekime getirdi. İlk muayenesinde  ön ayaklarının kırık ve bel kemiğinin  de kırık olduğu anlaşılan köpeğe ağrı kesici  vuruldu.Tedavi altına alındı.  Burada çalışmalar sırasında vatandaşlar ,”Sokak hayvanlarına  gösterilen duyarlılık  sevindirici ,köpeğe çarparak  kaçan aracın sürücüsünü de kınıyoruz.Bu canlıların konuşacak dili yok . İfadelerini gözleri ile yapıyorlar.En kısa zamanda  iyileşmesini diliyor.  Belediye zabıta ekibine ve yaralı köpeği haber veren vatandaşlara teşekkür ediyoruz “dedi.

Zabıta ekibinden Osman Duman,” Çaydibi köyü kavşağında araç çarpması sonucu yaralanan köpek olduğu ihbarını aldık. Zabıta aracı ile olay yerine gittik. Vatandaşların yardımı ile köpeği aracıma aldım ve veteriner hekime getirdik. Hekim gerekli  müdahalede bulundu durumunun çok ağır olduğunu vücudunda kırıkların olduğunu söyledi.Tedavisi için gerekli işlemler yapılacaktır “dedi.

Yaralı köpeğe Taşova’da yapılan müdahalenin ardından tedavisinin devam etmesi için hayvansever Sonay Gürer’e haber verilerek bu konuda yardım istendi. Sonay Hanım köpeğin tedavisinin gerçekleştirilmesi için özel taksi kiralayarak köpeği Ankara’daki Petcode hayvan hastanesine gönderdi.

Yorum Ekle