Liseli Öğrenciler Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı 

Liseli Öğrenciler Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı 

Taşova’da Kuran-ı Kerim’i seçmeli ders olarak okuyan erkek öğrencilere yönelik yapılan liseler arası erkekler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, 11/05/2017 günü Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesinde yapıldı.

Yarışmaya Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi ve Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi katıldı.

Yarışma öncesi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer

“Daha önceki yıllarda bırakın okullarda Kuran-ı Kerim öğretilmesini Kuran kurslarımızda ve camilerimizde bile Kuran okuma engellenmiştir. Bu da maalesef bin yıllık geçmişimizle bağlarımızın kopmasına neden olmuştur. Eğer bu millet tekrar dirilecekse, tekrar bir dirilişe geçilecekse mutlaka bu bağı kurmak zorundayız.

Bakanlığımızın çalışmaları da zaten bu yöndedir. Biz ilk emri “Oku” olan bir dinin bir medeniyetin mensuplarıyız. Alak Suresinin ilk ayetlerinde Yüce Allah bize bilmediklerimizi öğrettiğini ve okuyup öğrenmemiz gerektiğini beyan ediyor. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim biliyorsunuz bizim rehberimizdir. Bir anlamda bizim kullanma kılavuzumuzdur. Buradaki ifadeler hiçbir zaman tesadüfi ifadeler değildir. Mutlaka insanlara mesaj içeriği olan ifadelerdir. Biz de üzerimize düşen mesajı almak durumundayız. Biz de okullarımızda böyle etkinlikler yaparak geçmişimizle kopan o bağı yeniden birleştirmek, yeniden özümüze dönmek durumundayız. Bu etkinliklerin esasen amacı odur.

Değerli gençler, amaç sizleri yarıştırmak değil tekrar kendimize gelmemizdir. Bu yarışmaların kaybedeni yoktur. Buraya iştirak eden, buraya yarışmacı olarak katılan, hazırlayan, öğretmenleriniz, anne-babalarınız hepsi kazanandır. Kaybedeni asla yoktur” dedi.

Yarışma sonunda Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesinden Sefa Yazıcı birinci, Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesinden Cebrail Öztaş ikinci ve Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesinden Ömer Faruk Akça üçüncü oldu. öğrencilere ödüllerinin protokol tarafından verilmesi ile program sona erdi.

Programa, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Müftü Harun Yılmaz, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Fotoğraflar:

Videolar:

..

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberYARALI KÖPEĞE ZABITA SAHİP ÇIKTI
Sonraki haberTaşova Anadolu Gençlik Derneği Yola Çıktı
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.