Amasya İtimat

Taşova Hentbol

Taşova Hentbol efsanesi 2008 yılında, Taşova Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Sercan Şenel tarafından  adı altında kuruldu. Spor kulübün kuruluş tarihi: 10 Temmuz 2008.

İlköğretim okulu olarak ilk kez hentbola merhaba diyen Taşova YİBO Hentbol Spor Kulübünün ilk başkanlığın dönemin okul müdürü Fatih Meşhur yaptı. Daha sona yapılan genel kurullarda okul öğretmenlerinden Ercan Özden, Rafet Öztürk dönemin okul müdürü Ahmet Akçe, Sercan Şenel ve halen Ömer Sayar yapıyor.

2008 yılında alt yapı liginde hentbola başlayan Taşova YİBO 2011 yılında yapılan başvuru sonucu ikinci lige yükseldi. 2012-2013 yılında birinci lige yükselen takımımız bir yıl sonra süper lige yükseldi. Üç yıldır Erkekler Hentbol Süper Liginde oynayan Taşova YİBO ilk yıl 5. ikinci yıl 4. olarak süper ligi tamamladı. 2015-2016 yılında Türkiye Kupasında başarı sağlayarak Avrupa Challenge Kupasında ilimizi ve ilçemizi temsil etti. Avrupa’da 16 takım arasında kalarak Avrupa’da başarı elde etti. 2016-2017 yılında Türkiye Kupasında takımımız yarı finale kadar yükseldi.

Hentbol camiasında takdirle karşılanan Taşova Hentbol özellikle seyircisiyle adından söz ettirerek rakip takımların korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Taşova Hentbol Fotoğraf Galerisi

Yorum Ekle