OTOBÜS KAPTANI VE POSTACI TAŞOVA YÜKSEK OKULUNDAN DİPLOMA ALACAK

                    Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Taşova Meslek Yüksekokulumuz için şu ana kadar ülkemizde sınırlı sayıda açılmış olan, gerek kamu da gerekse özel sektörde istihdam problemi yaşanmayan Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümlerinin açılmasına Yükseköğretim Kurulunca onay verilmiştir. Kısa süre içerisinde bu bölümlerin akademik kadro oluşumların gerçekleştirerek fiziksel mekanın tamamlanmasına paralel 2014-2015 akademik yılında hayata geçireceğiz” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla Haziran ayında imzalanıp projesi anahtar teslim olarak Rönesans firması tarafından üstlenilen okulun 26 dönüm arsa üzerine 4 kat olarak inşaatı hızla devam ediyor.

    Prof. Dr. Metin Orbay, “Taşova Meslek Yüksekokulumuzu aktif hale getirerek yaşama arzusu içerisindeyiz. Fiziksel mekanın bitmesine paralel olarak bu birimimizi de faal hale getireceğiz ve Gümüşhacıköy, Merzifon ve Suluova ilçelerimize istihdam odaklı olarak kattığımız yükseköğretim heyecanını Taşova ilçemizde de hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Rektör Orbay, her iki bölüme alınacak öğrenci kontenjanlarının gelecek yıl açıklanacağını kaydetti.

Yorum Ekle