KIZILAY KURBAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATTI

 

          Kızılay Taşova Şube Başkanı Özgür Özdemir, Türkiye’deki ve dünyanın dört bir köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı’nın bu yılki kurban kesim kampanyasını “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla başladığını söyledi.

         2006 yılında genel merkezin çalışmalarıyla başlanan ve şubelerin destekleriyle devam eden kurban bağış kampanyasında uyguladıkları “Kurbanda Kızılay Modeli” sayesinde ihtiyaç sahiplerinin sadece kurban döneminde değil yıl boyu ete kavuştuğunu belirten Özdemir, şunları kaydetti:

         “Türk Kızılayı’nın Kurbanda Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramının ilk üç günü kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveler yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. İyilikte sınır tanımayan çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Somali, Cibuti, Etiyopya, Kenya, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahipleri için de bağışçılarımızın kurban vekaletlerini alıyoruz. Hayırseverler, yurtiçinde kesilecek ve dağıtımı yapılacak 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 575 lira öderken, yurtdışı kurban vekalet bedeli için de 300 lira ödeyecek.”

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.