MISIR’A DESTEK ETKİNLİĞİ

TAŞOVA’DAN MISIR’DAKİ MÜSLÜMAN KARDEŞLER’E DESTEK ETKİNLİĞİ

Allah’ım Mısır’ın Üzerindeki Bu SİSİ Kaldır

İlçemizde Mısır Darbesini ve Mısır’daki Müslüman Kardeşler (İhvan-ı Müslimin) zulmünü protesto için 19 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 17.30’da Eski Buğday Pazarı Meydanı’nda bir etkinlik düzenlendi.

Cafcaf Mizah Dergisi yayın yönetmeni ve yazar Taşovalı Mustafa Asım Gültekin ve arkadaşları tarafından düzenlenen etkinlikte etkinliğin amacı hakkında bilgiler verildi, Mustafa Asım Gültekin tarafından basın açıklaması yapıldı, Mısır Müslüman Kardeşler’in kurucusu Hasan El-Bennâ’nın “Risaleler” eserinden bir bölümünden yararlanarak sohbetler yapıldı, dersler işlendi, Şair – Mütefekkir Sezai Karakoç’tan şiirler okundu, “Şehit Tahtında Rabbe Gülümser” ve “Alev Alan Ateş söner mi” marşları söylendi.

Etkinlik yapılan toplu dua ile sona erdi.

***Cafcaf Dergisi Yayın Yönetmeni Taşovalı Yazar Mustafa Asım Gültekin’in Basın Açıklaması***

“Değerli Basın Mensupları,

İslam’ın Afrika kıtasına açılan kapısı Mısır’da yüz yılı aşkın sömürge yönetiminin ve diktatörlerin ardından ilk defa geçtiğimiz yıl serbest seçimler yapılmıştır. Bu seçimlerde halkın yüzde elli birinin oyunu alan Muhammed Mursi Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bir yıllık süreçte ABD, AB ve İsrail üçlüsü Mısır’ın seçilmiş yönetimine her istediklerini yaptıramamışlar ve bunun üzerine muhalefeti ve orduyu organize ederek seçimle gelmiş meşru hükümeti önce sokak gösterileri ile yıpratmaya ve yıkmaya çalışmışlardır. Bunu da başaramayınca bizzat Mısır Ordusunu devreye sokarak meşru hükümeti darbe ile düşürmüşlerdir. Buna karşın Mısır halkının çoğunluğu darbeye karşı barışçıl gösterilerle hükümete olan desteklerinde kararlılık göstermişlerdir.

Mısır Ordusu maalesef İsrail’in varlığını teminat altına almak için ABD tarafından finanse edilen bir ordudur. Bu Sisi gibi işbirlikçi generallerin ve Baradey gibi siyasetçilerin Mısır’daki varlık sebebidir. General Sisi Mısır halkının hesabına değil Siyonist İsrail’in hesabına çalışmaktadır. Batı’nın olup bitene ses çıkarmaması Anglosakson-Yahudi zihniyetinin normal bir tavrıdır. Mısır’da olup biteni Batı’ya şikâyet etmenin de tutarlı bir tarafı yoktur. Suriye’deki iç savaşın, Irak’ta patlayan bombaların, Afganistan’da, Pakistan’da, Yemen’de insansız hava araçlarının katlettiği insanların, Sudan’da yaşanan bölünme sürecinin, Somali’deki kaosun Batı’nın bilgisi dışında gerçekleştiğini düşünmek safdilliktir. Biz biliyoruz ki İslam coğrafyasındaki akan kanın, dökülen gözyaşının, yaşanan terör olaylarının sebebi Batı’dır. Batı için demokrasi, insan hakları ve özgürlükler Batı’nın çıkarlarına hizmet ettiği oranda değerlidir. Müslümanlar için çıkış yolu Batı’nın çifte standardından ve ikiyüzlülüğünden medet ummak değildir. Onların kendi putlarını yediğini biliyoruz. Demokrasiyi putlaştırıyorlar ve sonra da göz göre göre o putu yiyorlar. Çözüm başından beri şiddete uzak durmayı tercih eden İhvan-ı Müslimin’in Hakkı üstün tutan bir anlayışına saygı göstermekten geçer.”

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.