Kaymakam Engin Uysal “SBS’deki Başarımız Yüzde 77”

Taşova Kaymakamı Engin Uysal, “Seviye Belirleme Sınavlarında (SBS’de) ilçemizin geçmiş yıllara göre elde ettiği başarı, hem bizleri, hem öğrencilerimizi ve hem de ailelerini mutlu etti.”

Kaymakam Uysal “Taşova ilçemizde 2013 yılında SBS’ye (Seviye Belirleme Sınavlarına) toplamda 439 öğrencimiz girmiş ve bunlardan 18 tanesi Fen ve Sosyal Bilimler lisesi, 41 tanesi Anadolu Öğretmen Lisesi, 43 öğrencimiz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 166 tanesi Anadolu Lisesi, 29 tanesi Anadolu İmam Hatip  Lisesi ve 44 öğrenci ise Anadolu Meslek Lisesini, toplamda ise 341 öğrencimiz bir okula yerleşerek başarılı olmuştur.

Kaymakamlığımızın himayesinde eğitim alanında gerçekleştirilen projelerin, TEDES (Taşova Eğitim Destek Projesi), ihtiyaç sahibi öğrencilere açmış olduğumuz kursların, yapılan denemelerin, öğretmen ve idarecilerimizin sıkı takiplerinin meyvelerini vermeye başladığı hususunda ve eğitim alanında elde edilen başarılar hakkında değerlendirme yapacak olursak; İlçede diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da çok önemli projeler hazırlayarak bunları yürütmeye gayret ettik. Mesai arkadaşlarımız ve duyarlı Taşovalı hemşerilerimizle el ele vererek ilçemizde önemli hizmetler yapılıyor. Bugün sınav sonuçlarını değerlendirdiğimizde, kamu imkânlarının yeterli olup olmadığına bakmaksızın, özverili çalışmayla istenildiğinde nelerin başarılabileceği görülmüş oldu. Eğitime ayırdığımız mesainin karşılığını almak bizler için en büyük mutluluk.

Bu güzel başarının ortaya çıkmasında başta Milli Eğitim camiamızın tüm personeliyle birlikte, öğrencilerimizi, değerli ailelerini ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımı kutluyorum. İlçemizin imkanları ve geçmiş yıllardaki durumları değerlendirildiğinde artan bir ivmede seyreden başarı durumu bizleri sevindirmektedir, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberMISIR’A DESTEK ETKİNLİĞİ
Sonraki haberAmasya Valisi Abdil Celil Öz Veda Etti
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.