Amasya Valisi Abdil Celil Öz Veda Etti

Vali Öz Veda Etti

Son çıkan Valiler kararnamesi ile Trabzon Valiliğine atanan Amasya Valisi Abdil Celil Öz Taşova Kaymakamı Engin Uysal’a veda ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Engin Uysal, Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Soner Serin, Belediye Başkan Yardımcısı Alaettin Çinaz ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Öz “Amasya’da yaklaşık olarak iki yılı doldurduk, bu süreç içerisinde güzel bir çalışma ortamımız oldu. Hem milletvekilleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, yerel yönetimleri, vatandaşı ile uyumlu güzel bir şehir. Zamanla belli bölgelerde, belli ilçelerde hatta Amasya genelinde uzun süre büyük kentlere göç vermeden dolayı ekonomik olarak ta toplumsal olarak ta belli bir dönem durgunluk yaşanmış. Ancak son yıllarda  özellikle tarım ve hayvancılıkta yeni ürünler, yeni teknoloji birim alanlarında elde edilen verimler insanların bu alanda yeniden çalışma hevesini artırmış. Bunun yanında kamu yatırımları bölünmüş, yollardan, kırsal alt yapıdan, eğitimden, sağlıktan, spordan kamu yatırımları ile beraber de hem il merkezinde hem de ilçelerde hem kırsalda böyle yeniden toparlanma, kendine gelme eğilimi var. Geçmişte dinamik iş üretici gücünü göç olarak dışarıya gönderdiği için geri toparlanma biraz zaman alıyor. Taşova ilçemizde eğitim alanında önemli yatırımlar yapıldı. Kamu hizmetlerini etkin verimli yürütülmesi ile beraber inşallah Taşova’da da bu hareketlenmeyi sağlamaya gayret ediyoruz.

Tayinimiz Trabzon’a çıktıktan itibaren dedik ki, bundan sonra  bize her yer Trabzon. İnsanlar bir yerde çalışırken mutlu olması için o bölge ile kendisini özdeşleştirmesi lazım. Çünki biz Amasya’ya geldiğimizde ilk günden itibaren çalıştığımız bütün yerlerde bu böyledir. Amasya bizim için Türkiye’nin en güzel şehridir, en verimli şehridir, o anlamda orayı benimseyerek çalışırsak daha mutlu oluruz. Dolayısı ile Trabzon da bundan sonra bizim için o anlamda önemli bir şehirdir, önemli hizmetleri vardır, spor anlamında da mutlaka öyledir” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.