İMAM HATİP KIZ ÖĞRENCİLERİNİN HAFIZLIK VE KURAN OKUMA İL İKİNCİLİĞİ

İMAM HATİP KIZ ÖĞRENCİLERİNİN HAFIZLIK VE KURAN OKUMA İL İKİNCİLİĞİ

Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinden hem Hafızlık hem de Kur’an-ı Kerim tilaveti alanında iki tane İl İkinciliği sevinci.

Amasya Saraydüzü Kışlası Konferans Salonunda 25/04/2015 günü Amasya Merkez ve İlçe İmam Hatip Liseleri Kız Öğrencileri arası yapılan yarışmada, İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri Sümeyye Aslan, “Hafızlık” dalında ve Sümeyye Aras “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Yüzüne Okuma” alanında il ikinciliğini alarak Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Mesleki Alanda Yapılan Yarışmalar’da bir ilki yaşattılar.

Hem Hafızlık ve hem de Yüzüne Güzel Kur’an-ı Kerim tilaveti dalında ise Amasya Merkez Bülbül Hatun Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldular.

İki Sümeyye (Sümeyye Aslan ve Sümeyye Aras) de Okulumuza başarıyla dönmenin, Okulumuzun adının Amasya’da dile gelmesinin ve bizlere umut bağlayanların umutlarını boşa çıkarmamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz, inşallah bundan sonra da kardeşlerimiz bizim bıraktığımız yerden daha ileriye götürerek Okulumuza başarının lezzetini tattırırlar, dediler.

Sümeyye Aslan

Sümeyye Aras

Hafızlık 2.miz Sümeyye Aslan (ortada)
Ödül töreni

Yarışmacıları yalnız bırakmayan arkadaşları
Müdür Baş Yrd. İdris Tonkuş

……

>>>albüm>>>

Yorum Ekle