Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Huzurevimiz neden olmasın?

Sosyal Güvenlik Merkezi binası ve Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi binası açılış için gün sayarken, Adliye Sarayı ise (hala kesinleşmiş değil) temeli atılacak diye bekleniliyor.

Bu üç önemli hizmet, zaten ilçemizde mevcut. SGK ve TASM yeni ve modern binalarında 2 aydan beri hizmet veriyor ama ilçemiz istihdamı için önemli bir katkı sağlamadı. Adliye sarayı da istihdama katkı sunmayacak ancak ileride adliyemizin kapanmasını önleyecek.

İlçemize yapılabilecek önemli hizmetlerin başında, ilimizin en fazla ormanına sahip ilçemize bir Orman İşletme Müdürlüğü kazandırabilmek geliyor. Merkez ve Destek Orman işletme şefliğine sahipken, 3 şeflik olursanız, işletme müdürlüğü açılır  deniliyordu. Boraboy ve geçtiğimiz yıl açılan Akınoğlu Orman İşletme Şefliği ile şeflik sayımız 4 oldu ama Müdürlüğümüzün açılması hala gündemde bile değil.

Tepe mahallesinde çamlar arasında panoromik sanatoryum olabilecek 7.000 m2 sağlık ocağımız eski tekel binasına taşındı.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir huzurevi için hala niye bekliyoruz?

Yorum Ekle