İLK OLARAK KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILDI

     İLK OLARAK KOSGEB   GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILDI


 


 


  


     29 Kasım 2012 Perşembe günü Esnaf Odası Başkanlığında    Amasya KOSGEB İl Müdürü Fatih Rüştü Keleş ,Çalışma ve İş Kurumu Amasya İl  Müdürlüğü İşgücü Yetiştirme Ömer Yasef Demir,B&D Danışmanlık  firma yetkilisi Birsen Demirtop’tan oluşan heyet  başvuruda bulunan adaylarla yaptığı  mülakatta 25 aday için kurs başladı.


     İş kurmak isteyen yeni girişimcilere  KOSB tarafından açılan  70 saatlik  Girişimcilik Eğitimi kursu 1 Aralık 21012 Cumartesi günü AHİ dershanesi binasında başladı.Kursun birinci günü konuşan KOSGEB  İl Müdürü Fatih Rüştü Keleş  kurs hakkında açıklayıcı bilgi verdi. Salı,cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan kursun ikinci etabı için şimdiden başvurular başladı. Kurs sonunda sertifikalarını alacak olan adaylar ,30 bin TL KOSGEB hibesinden yararlanarak iş yeri açabilecekler. Kursta Eğitim görevlisi eğitim sorumlusu olarak Nusret Kasap  görev yapacak


      Esnaf Odası Başkanı Süleyman Torun ;” Esnaf Odası olarak   yeni girişimci bireyler yetiştirmek için uğraşıyoruz. Başvuruda buluna adaylara  eğitim verilecek yer için sıkıntı çekiyoruz. Yeni hizmet binası inşaatı hizmete girdiğinde bu tür kurs ve seminerleri için yer aramayacağız,bu hizmetleri kendi binamızda yapacağız” dedi.

Yorum Ekle