Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1889

0

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:04 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1889

Teröre bir kurban daha

İlçemiz Karabük köyünden olup, İstanbul’da ikamet etmekte iken 1982/4tertip olarak askere giden Fatih Güneş teröre kurban gitti.

Önceki gece teröristlerin Tokat Topçam kırsalında tuzağına düşen Fatih Güneş olay sonucu şehid olurken iki askerde yaralandı.

Şehid Fatih Güneş’in cenazesi ilçemiz Devlet Hastanesi morguna getirilmiş olup, bugün törenle toprağa verilecek.

Merhum şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Sepetliler Derneğinden etkinlik

İstanbul’da faaliyet gösteren Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kumburgaz Kurtkemeri mevkiinde “Piknik Şöleni” düzenledi.

29 Haziran’da gerçekleştirilen şölende çeşitli eğlenceler ve çekilişlerle mutlu olan üyeler ve misafirler güzel bir gün geçirerek dayanışma yönünde güzel örnekler sergiledi.

Üyelerin çeşitli konuşmalar yaptığı günde, Dernek Başkanı Durmuş Akgül faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verdi.

Çok samimi bir havada gerçekleştirilen şölen sonucunda yapılan seçimle dernek ağalığına Ali Güler seçildi.

Güzel ilçemizin güzel köyü Sepetli’nin güzel insanlarını bu örnek hareketlerinden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MHP il başkanlığına Muttalip Polat seçildi

Uzun yıllar MÇP ve MHP il başkanlığı görevini sürdüren Eczacı Muttalip Polat 28 Haziran 2003 Cumartesi günü il kongresinde il başkanlığına seçildi.

Kongrede diğer aday Orhan Bayrak’a 22 oy fark atan Muttalip Polat mazbatasını alarak yeni görevine başladı. İlçemiz İl Genel Meclisi üyelerinden Diş Hekimi Siyami Gencel ise aynı listeden Genel Merkez delegesi seçilmiş olup, her ikisini de kutlar, yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Yaz Kur’an Kursları başladı

İlçemiz Müftülüğüne bağlı merkez, köy ve kasabalarda bulunan tüm camilerde yaz Kur’an Kursaları başladı.

Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumak ve dini bilgilerini geliştirmek isteyenler için yaz kurslarına katılmak isteyenlerin müracaatları devam ediyor.

Ticari araçların yol güzergah belgesi alması gerekiyor

İlçemize bağlı kasaba ve köylerde ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan araç sahiplerinin ilçemiz Trafik Tescil Denetleme Amirliği’ne “Yol Güzergah Belgesi” almak için müracaat etmeleri isteniyor.

Gürsulular Derneğinden anlamlı bir etkinlik; Cumhuriyete ilk adım

Amasya Tamiminin yayımlanmasının 84. Yılı Gürsulular tarafından 22 Haziran 2003 Pazar günü Taksim’de yapılan etkinliklerle kutlandı.

Beyoğlu-İstiklal Caddesinden yürüyüşe geçen Gürsulular Mehteran takımı ve kendi bünyelerinde yetiştirdikleri folklor ekibi ile Taksim’e yürüyerek saat 11.00’de anıta çelenk koyup konuşmalar yapıldı. Basının da yoğun ilgi gösterdiği tören de Dernek Başkanı Birol Alpat; gerek kürsüde yaptığı konuş mada ve gerekse TRT ve diğer özel kanallarda yaptığı açıklamada; bugünkü demokratik, laik sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizin kuruluş temellerinin Amasya’da atıldığı, Ata’yı o günkü şartlarda bağrına basarak tüm dünyaya bağımsızlık bildirisi yayımlayan dedelerin torunları olarak bugün de Cumhuriyete ve onun değerlerine sımsıkı sarıldığımızı Ata’ya ve demokrasiye olan bağımlılığımızı ifade etmek için buradayız diyen başkan Alpat, törene katılan tüm köylülere ilk defa tekne ile 3,5 saat süren bir boğaz gezisi ve İstanbul’da yaşamanın tarihinin ve turizminin dernekçilik anlayışı ile bütünleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Ayrıca Gürsulular Derneği bu ve buna benzer dernekçilik hareketleri ile de İstanbul’un Eyüp ilçesinde örnek bir dernek olarak seçildi.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Servet Kemaloğlu Devlet Hastannesine atandı

Daha önce ilçemizde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Doktor Servet Kemaloğlu ilçemiz Devlet Hastanesine atandı.

Merzifon Devlet Hastanesinden ilçemiz Devlet Hastanesine atanan Dr. Servet Kemaloğlu’na hoşgeldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz.

AK Parti il başkanlığına Mustafa Yıldız seçildi

29 Haziran 2003 Pazar günü yapılan Adalet ve Kalkınma Partisi il kongresinde il başkanlığına aslen Özbaraklı kasabasından olup, Amasya’da ticaret ile uğraşan hemşehrimiz Mustafa Yıldız seçildi.

Kongrede diğer aday Levent Karahacıgil’e 58 oy fark atan Mustafa Yıldız 2 Temmuz 2003 günü mazbatasını alarak yeni görevine başlamış olup, kendisini kutlar, başarılar dileriz.

İs Hayatı

İlçemiz Belediye Caddesinde MİRZA AİLE SALONU adı altında yeni bir işyeri açıldı.

Tuncay Altınoğlu tarafından açılan Mirza Aile Salonunda; hamburger, tost, dondurma, çay ve meşrubat çeşitleri bulunuyor.

 

Yorum Ekle