Yeni Taşova Gazetesi Tarih:11 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1890

Yeni Taşova Gazetesi Tarih:11 Temmuz 2003 Cuma Sayı:1890

İyi Yönetimin Geliştirilmesi Toplantısı Yapıldı

Kaymakam Mustafa Çit Başkanlığı’nda oluşturulan İYİ YÖNETİMİN GELİŞTİRİLMESİ kurulu toplandı.

8 Temmuz 2003 günü saat 10.00’da Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda Kaymakam Mustafa Çit, Belediye Başkan Yardımcısı Vehbi Soyal, İlçe Jandarma Bölük Komutan vekili J.Kad. Bçvş. Vedat Engin, Emniyet Amir Vekili Başkomiser Adem Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Hamdi Bıyıklıoğlu, Sağlık Grup Başkanı Dr. İlhami Aytaç, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Aydın, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Yüksel, Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği Başkam Zeki Sağlam, Gönül Hayati Özkan, Ahmet Günaydın ve Ali Rıza Ağış katıldılar.

Çeşitli konuların görüşüldüğü toplantıda; Amasya Erbaa, Turhal, Ladik gibi merkezlere ticari amaçla giden köy ve kasabaların muhtarlarının önümüzdeki toplantıda görüşlerinin alınması, otopark meselesinin yaz mevsiminde artmasının önlenmesi için lise bahçesinin okul tatili döneminde otopark olarak kullanılması, uluslararası Bamya Festivali düzenlenmesinin görüşülmesi gibi konular ön plana çıktı. Daha sonra heyet, ırmak kenarında bir gezi düzenleyerek ırmağın kirletilmesinin önlenmesi için çözümler aradı. Kaymakamlığın hazırladığı Çambükü köyündeki örnek bahçenin gezilmesi ile toplantı son buldu.

TOKSOY’un kongresi Pazar günü

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulunun istifası nedeni ile 13 Temmuz 2003 Pazar günü olağanüstü kongreye gidiyor.

Çarşı içi Belediye işhanındaki dernek lokalinde yapılacak olan kongre saat 11.00’de başlayacak.

Mehmet Şenel vefat etti

İlçemizin ilk ayakkabıcı esnaflarından Mehmet Şenel (73) vefat etti.

9 Temmuz 2003 günü Doğu Mahallesi kabristanlığında toprağa verilen merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Hakim Dilek Şen Göynücek’e atandı

İlçemizde görev yapan Hakim Dilek Şen, ilimiz Göynücek ilçesine atandı.

9 Temmuz 2003 günü ilçemizden ayrılan Hakim Dilek Şen’e yeni görevinde başarılar dileriz.

Dr. Servet Kemaloğlu muayenehane açtı

İlçemiz Devlet Hastanesine atanan Kadın Doğum Uzmanı Operatör Doktor Servet Kemaloğlu ilçemizde muayenehane açtı.

Modern cihazlarla Aytaç Caddesi Halk Bankası üstünde yeni muayenehane açan Dr. Servet Kemaloğlu hasta kabulüne başladı.

Mal alırken dikkatli olun

İlçemiz merkez ve köylerinde son zamanlarda pazarlamacılardan mal alan vatandaşların kandırıldıkları ortaya çıktı. Çok sayıda kimse mağduriyetinin giderilmesi için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığına başvuruda bulundu.

Bazı firmalara ait satış elamanlarının, hediyeli satış yaptıklarını söyleyerek karşısındaki insana çekiliş yaptırıyor ve size bu hediye çıktı ancak bu hediyenin sizin olabilmesi için bizden mutlaka bir mal almanız gerekiyor diyerek ikna ediyorlar. Sonra da sattıkları mal için bir miktar peşinat alıp kalanı için senet imzalatıyorlar. Hediyesi ile beraber uygun fiyata mal aldığını düşünen kimse, çıkan hediye yerine farklı ve çok basit ve ucuz başka bir hediye gelince aldatıldığını fark ediyor.

İlçe Tarım Müdürü ve Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı Rahim Gezer, bu yıl içinde hileli satış yoluyla kandırıldığını ileri süren 47 kişinin başvurusu olduğunu, bunların değerlendirilerek gerekli kararların alındığını ve ilgili firmalara tebliğ edilmesinden sonra ise bu kimselerin mağduriyetlerinin giderilmeye başlandığını söyledi.

Tüketicilerin mal alırken çok dikkatli olmalarını ve aldıkları malı mutlaka belgeye dayandırmalarının ileride olacak anlaşmazlıkların çözümü için gerekli olduğunu söyleyen Rahim Gezer haksızlığa uğrayan vatandaşların haklarını aramalarını ve şikayetlerini belgeli olarak Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığına bildirmelerini istedi.

İş Hayatı

İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Veteriner Hekim olarak görev yapan Bekir Tutkuner, Atatürk Bulvarı No: 13’de TAŞOVA VETERİNER KLİNİĞİ adı altında bir muayenehane açtı.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle