TAŞOVALI BUKET ÜNALDAN İLK ALBÜM

0


Taşovalı Buket olarak İstanbul sahnelerinde adını sıkça duyduğumuz, daha sonraları Buket ÜNAL olarak büyük çıkış yakalayan Amasyalı Türk Halk Müziği Sanatçısı ‘’Kandırma Yar Nerdesin ‘’ ? adlı ilk albümüyle 25 Mayıs günü piyasada. Türk Halk Müziği’nin Kraliçesi olarak adından sıkça söz ettiren ve bizlerin Taşovalı Buket olarak tanıdığı Buket ÜNAL ilk albümüyle çok yakında müzik piyasasında. Taşovalı Buket olarak İstanbul sahnelerinde söylediği türkülerle adından sıkça söz ettiren Buket ÜNAL sonunda ilk albümünü piyasaya sürüyor.

Prodüktörlüğünü Kadir ŞEKER ve Yönetmenliğini Emrah Kırtepe’nin yaptığı ‘’Kandırma Yar Nerdesin’’ isimli albüm 25 mayıs 2011 günü müzik piyasasındaki yerini alıyor.

Albümde 13 eser bulunan  sanatçının, Dört eseri Taşovalı şairimiz,Sami ASLAN a ait.bu eserlerin adları,Amasya Tepeleri, Gel Hediye Hediye,Kandırma Yar,Çözemedim Ben Seni,gibi Amasya yöresine ait Türküler  yer alıyor. Yeni çıkacak albümü ile ilgili olarak Buket ÜNAL ile yaptığımız söyleşide; Bu benim ilk albümüm, çok büyük emekler ve hayaller bağladım. Çok güzel olduğuna inandım ve bu günlere getirdim. Umarım benim beğendiğim kadar dinleyicilerimiz ve türkü severlerimizde beğenir. Bu ilk albümde Amasya türkülerine de yer verdim. Bende her sanatçı gibi kendi yöresinin sesini dile getirenlerdenim. Amasya Yaylaları memleketime doğru bir esinti olur umarım. Ne diyebilirim ilk albümüm ve çok heyecanlıyım. Her sanatçı gibi bende önce kendi memleketimden ve hemşerilerimden destek bekliyorum. Umarım her şey çok iyi olur diye konuştu.

Yorum Ekle