Amasya İtimat

TİFEN TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı İki Gün Sürecek

Haber: Ahmet Özkan

İlçemiz Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından 7-8 Mayıs 2024 Salı ve Çarşamba günleri mesai saatleri boyunca TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlenecek.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında; Biyoloji alanında 2 proje, Tarih alanında 2 proje, Sosyoloji alanında 1 proje, Matematik alanında 1 proje, Dil ve Edebiyat alanında 2 proje, Coğrafya alanında 1 proje, Değerler Eğitimi alanında 1 proje olmak üzere toplam 10 (On) proje yerini aldı.

TÜBİTAK’ın desteğiyle düzenlenen Bilim Fuarı, saat 10.00’da fuar alanında İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Fuar Yürütücüsü ve Okul Rehber Öğretmeni Tuğba Erdoğan’ın fuarın amaçlarını anlatan konuşmasıyla devam etti. Tuğba Erdoğan, fuarların amaçlarını “Öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetiştirmek” olarak açıkladı.

Açılış sonrasında protokol ile okullardan gelen öğretmen ve öğrenciler önceden bahçede yerini almış olan stantları tek tek gezdiler ve stantta görevli öğrenciler tarafından her bir proje hakkında bilgilendirildiler.

Fuar Yürütücüsü Tuğba Erdoğan, “Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilirler.” diye temennisini dile getirdikten sonra projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmen arkadaşlarına teşekkür etti ve “Her yıl artan öğrencilerimiz sayesinde önümüzdeki yıllarda çok daha fazla projelerle karşınıza çıkacağız.” dedi.

Stantların gezilmesi ve projelerle ilgili bilgilerin alınmasından sonra okul tarafından davetlilere sunulan ikrama geçildi.

Okul Müdür Vekili Kemal Vehbi Onay, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz özveriyle çalıştılar, bu gün ise çalışmalarını öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıyla paylaştılar. Fuarımız 7 Mayıs ve 8 Mayıs olmak üzere iki gün sürecek. Emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, yönetici ve yardımcı personelimize, fuarımıza katılan misafirlerimize çok teşekkür ederiz.” dedi.

Fuara, Taşova Belediye Başkanı Ömer Özalp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer,  Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge çalışanları, ilçemiz okul ve kurum müdürleri katıldılar.

.

.

Okulun Resmi Web Sitesi

Okulun Archive-Org Arşivi

.

Yorum Ekle