Taşova’da Yeni Sınav Sistemi Bilgilendirme Toplantısı

0

 

Taşova’da Yeni Sınav Sistemi Bilgilendirme Toplantısı                     

 İlçemizde öğrenci velilerine bu yıl uygulamaya konulan yeni sınav sistemi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 Atatürk Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında öğrenci velilerine yeni sınav sistemi hakkında  bilgi verildi. Toplantıda öğrenci velilerine yeni sınav sistemi hakkında bigi veren Atatürk Ortaokulu müdürü Abdullah Seçkin, önceki sınav sistemi olan SBS de yıl boyu çalışıp tüm geleceği sınav gününe bağlı idi yeni sınav sisteminde öğrenci kendi okulunda kendi sınıfında yılda iki kez sınav olacak buradaki amaç çocuklarımızı sınav stresinden kurtarmaktır.

   Bu sınavın bir başka özelliğinin de dört yanlışın bir doğruyu götürmeyeceğini belirten okul Müdürü Abdullah Seçkin

   “Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan, 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının %30’u ile 8. sınıfta uygulanan merkezi ortak sınav puanlarının %70’inden oluşacaktır. 6 ve 7.sınıflarda bütün derslerin notları öğretmen tarafından verilecektir. 8.sınıfta, 6 temel dersten 3 yazılısı olanların 2.´si, 2 yazılısı olanların 1.´si merkezi yazılı olarak yapılacaktır. Geri kalan derslerin yazılılarının tamamı öğretmen tarafından yapılacaktır. Başarı puanı hesaplanırken bütün derslere ait yazılıların ve performans değerlendirmelerinin ortalaması alınarak öğrencinin o derse ait başarı notu belirlenecektir ”dedi.

 

 

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKAMUDA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE JAKOBEN BÜROKRASİMİZ
Sonraki haberBAYRAM ÖZTÜRK AKP’DEN BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581