SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİN TEPKİSİ

0

KAMUOYUNA DUYURULUR

 


      Aşağıda adı geçen sivil toplum örgütleri olarak bir süredir ilçemizde yaşanan ve halkımızı rahatsız eden içkili restaurantlarda bayan garson adı altında konsomatris olarak çalıştırılan bayanlar ve bu iş yerlerinin topluma verdiği rahatsızlık ile ilgi aşağıdaki açıklamayı yapan ve bu açıklamayı kamuoyu ile paylaşma gereği duymuş bulunmaktayız.


  Amacımız hiçbir özel hayata müdahale,ticaret hayatını etkileme değildir.Tamamen toplumumuzun değer yargı ve hassasiyetlerinden kaynaklanan  hususları dile getirmek ve ilgili kişileri ,kurum ve kuruluşları tedbir almaya ,görevlerini yapmaya yönelik uygulamadır.


   Söz konusu iş yeri ve en önemli kurumlarımızdan  olan ailelerin dağılmasına ,gençlerin olumsuz etkilenmelerine ,adli vakaların artmasına ,insanlar arasında  husumete,kavgaya  ve düşmanlıklara ve değer yargılarımıza aykırı davranışları nedeniyle ahlaki çöküntüye sebep olmaktadır.Ayrıca yüksek sesli müzik çevre sakinlerini rahatsız etmekte,ailelerin çarşı içinde  bile gezememesine sebebiyet olmaktadır. Bu görüntü  ilçemizin de bölgemizin de olumsuz algılanmasına sebep olan ve Taşovalıları rencide eden bir durum  arz etmektedir.


 


      Bu nedenden dolayı;


   _ Bu görüntüye sebep olanları kınıyoruz.


   _ Söz konusu yerlerin şehir dışına çıkarılmasını talep ediyoruz.


   _ Her kurum ve kuruluşa  görev ve yetkilerini kullanmaya  gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz.


   _ Halkımızı bu olumsuz durum karşısında duyarlı olmaya davet ediyoruz.


   _ Bu hususun takipçisi olacağımızı ,uyarılarımız dikkate alınmadığı takdirde  demokratik haklarımızdan kaynaklanan  tepkimizi sonuna kadar kullanacağımızı saygıdeğer halkımızın bilmesini istiyoruz.





Yorum Ekle