Kız Kur’an Kursundan Aşure Dağıtımı

Kız Kur’an Kursundan Aşure Dağıtımı

  – İlçemiz  Merkez Kız Kur’an kursu tarafından27 Kasım 2012 Salı günü Merkez Çarşı  Camisi’nde düzenlenen etkinliğe Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öğle  namazının ardından vatandaşlara aşure dağıtıldı.


Düzenlenen etkinlik hakkında  bilgi veren Taşova  Merkez Kız Kur’an Kursu öğreticisi Zekiye Tuna  etkinliğe vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Muharrem ayını anmak ve önemini Taşova  halkına anlatmak için toplandık. Kur’an kursu olarak aşure etkinliği düzenledik Muharrem ayında düzenlediğimiz aşure programımıza vesile olanlara ve katılanlara teşekkür ediyoruz. Burada 500 kişilik aşure hazırlandı. Bu etkinliği Taşova’da her sene geleneksel olarak aşure günü düzenliyoruz” diye konuştu.


İlçe Müftüsü Osman Bircan Tuğlu; Muharrem ayının önemi, aşurenin manası ve Hz. Hüseyin Efendimizin Kerbela’da şehit edilmesi ve bu hüzün dolu tarihi olaydan bütün Mü’minlerin duyduğu üzüntüyü ve bu olaydan dersler alınması gerektiği Müslümanların birlik ve beraberliğinin her zamandan daha çok pekişmesi için herkese görevler düştüğünü dile getirdiNiV0j.jpg

IfzqE.jpg

 

4dgtG.jpg

 

GMzsD.jpg

 

sih9.jpg

Mg4r.jpg

 

MUOcV.jpg

dNnvZ.jpg

 

RpbWK.jpg

 

Yorum Ekle