KORKMAZ’DAN AÇIKLAMA: “TENCERE KAPAK MISINIZ?”

0

Taşova Belediyesinin bu güne kadar, halkın müşterek ihtiyaçlarına yönelik ve adına hizmet denilebilecek hiçbir icraatı olmadığını belirten önceki belediye Başkanı Mustafa KORKMAZ: “Belediye Başkanının adı var hizmeti yok. Belediye Meclisi kendi âleminde, önüne getirilen tüm kararları hatıra fotoğrafı imzalar gibi imzalıyorlar. Önceki Belediye Başkanı olarak soru soruyorum, görevlerini hatırlatıyorum, tık yok. Çok uyum içindeler, tebrik etmek gerek. TENCERE KAPAK MISINIZ? be kardeşim. TENCERE KAPAK MISINIZ YOKSA?” Dedi.


 


26.08.2011 ve 09 09.2011 tarihlerinde YENİ TAŞOVA GAZETE’sinde yer alan demeçlerime hala cevap veremediler. Cevaplarını mutlaka bekliyorum. Demeçlerimi duymadıklarını söyleyemezler, o zaman kulaklarınız sağır mı? Derler. Görmedik diyemezler, o zaman gözleriniz kör mü? Derler. Neden cevap veremiyorsunuz, dilsiz misiniz? Derler. Usulü dairesinde cevap bekliyorum. Dikkat edin, gereksiz kararlarla, çocuklarımızın geleceğini karatmayın derken sizin çocuklarınızı ayrı tutmadım ki, hepimiz aynı gemideyiz.


 


Gemi batarsa hepimiz batıyoruz. Geminin su almaya başladığı aşikâr. Bunu önlemek belediye meclisinin asli görevi. Benim sorduğum ve cevap beklediğin soruları, çocuklarımızın da sorduğunu ve neden belediye mallarını satıyorsunuz dediklerini bir düşünün. Çocuklarınıza ne cevap vereceksiniz? Soru gayet açık, neden Belediye mallarını satıyorsunuz? Neden Bankalara borçlanıyorsunuz?


 


Belediye meclisinin üyelerini sağduyulu olmaya davet ediyor ve hepinizi ikaz ediyorum. Zararın neresinden dönerseniz kârdır. Belediye mallarını boş yere satarak heba etmeyin. Belediyenin her kör kuruşunda herkes gibi tüyü bitmedik yetimin bile hakkı var. Bir bilen olarak konuşuyorum. Ben boş yere konuşmam, boş konuşanları da hiç sevmem.


Önünde alacaklıların cirit attığı, kasası şimdi olduğu gibi tamtakır bir belediye teslim aldık 2004 yılında.


 


Görevde bulunduğumuz beş yılda, Taşova Belediyesini hatırı sayılır, borçsuz belediyeler arasına kattık. Hayalini bile kuramayacağınız büyük hizmetleri halkımız için yapmayı başardık. 260 personele her ay maaşlarını ödedik. Borçsuz bir belediyeyi 2009 yılında devrettik. İki buçuk yılda ne oldu da belediye gırtlağa kadar borçlandı? Belediye meclisinin üyelerine bunu soruyorum. Belediye mallarını neden sattınız? Satmaya devam edecek misiniz? Bankalara ne kadar borçlandınız? Denetleme yetkinizi kullanın ve kamuoyuna doğru bir açıklama yapın da millet eğriyi doğruyu anlasın. Açıklama yapamazsanız yapılan yanlışlara ortak olmuş olursunuz. O zaman halk arasında söylenen “tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş” sözlerine muhatap olursunuz. Tek çareniz, ya görevinizi yapın, ya da istifa edin.” Dedi.

Yorum Ekle