KATSAYI ZULMÜNÜN KALDIRILMASI

0

28 Şubat baskısının ürünü olan katsayı zulmü, YÖK ün aldığı bir kararla ortadan kaldırıldı. Bu ücûbe kararı ortadan kaldıranlara millet ve milyonlarca meslek lisesi mensupları şükran borçludur.


 


        Nedir bu katsayı olayı sorusuna cevap olsun diye, hafızaları tazelemek adına kısa bir açıklama yapmamız gerekirse;


 


        Devletin çeşitli kademelerini bir şekilde ele geçirmiş olan bazı işgalci kabadayıların, elde ettikleri gücü elden çıkarma korkusu içinde, ürkek ve korkak siyasetçilere dayatmak suretiyle katsayı kuralı icat etmişlerdi. Buna göre meslek lisesi mezunlarının üniversiteye girmesi imkânsız diyecek kadar zorlaştırılmıştı. Bu işgalcilerin asıl amacı belliydi. İmam Hatip Liselerine öğrenci kaydının önlenmesiydi. Yine bu güçler amaçladıkları hedefe ulaşabilmek için milyonlarca meslek lisesi mensuplarını “ötekileştirme” acımasızlığına ve zulmüne tevessül etmişlerdi. İmam Hatip Liselerini kapatmak uğruna meslek liselerine yönelmenin bile önüne geçmede sakınca görmemişlerdi. Onlara güre güya laiklik elden gidecekti, kadınlar kara çarşafa sokulacak, otobüslerde haremlik-selamlık oluşacaktı. Güya Cumhuriyet yıkılacaktı.


 


Geçelim bunları efendiler geçlim. Evet, bir şeyler yıkılacaktı, yıkılması da gerekiyordu. Ama yıkılması gereken onların korktukları değerler değildi. Yıkılması gereken; devlet kademelerini herhangi bir şekilde ele geçirenlerin saltanatıydı. Yıkılması gereken; korku imparatorluğu ile devlet yönetmeyi hüner sanan zavallıların ütopyası idi. Yıkılması gereken “HİÇ”liği “HEP”lik olarak sanan cücelerin maskeleriydi. Milet sevgisine mazhar olamayan ve ebediyen de olamamaya mahkûm olan cingözlerin sahte sevgileriydi. Yıkılması gereken evet, makamı millete zulüm aracı olarak kullanan ve bunu da “VATAN SEVGİSİ” olarak sunan zalimlerin şovmenlikleriydi.


 


Yine yıkılması gereken, mantık fetbazlığı, hukuk hokkabazlığı, insanlık yobazlığı idi. Kendileri gibi düşünmeyenlerin hepsini potansiyel “vatan haini” görme soytarılığı idi. Yine yıkılması gereken; kuralsızlığı kural haline getirme ve milleti buna alıştırma şeytanlığı idi. Son olarak yıkılması gereken beyaz patronların(!) siyah halka karşı “üstünlük” “LORD” luğu idi.


 


Bütün bunların hepsi, hepsi yıkıldı. Bu günkü YÖK Başkanı sayın Yusuf Ziya Özcan, korkak siyasetçilerin ve yağdanlık bürokratların koyduğu katsayı zulmünü millete reva görenlerin korkaklığını, bu zulmü ortadan kaldırmak suretiyle onlardaki korkaklık sıfatını da ortadan kaldırmıştır.


 


Bu ülkenin milyonlarca meslek lisesi mensubu öğrencileri ve bunların velileri bu zulmü ortadan kaldıran “YÖK” başkanı ve üyelerine şükran borçludur.


 


Yeni kural meslek lisesi mensuplarına ve aziz milletimize hayırlı olsun. Katsayı zulmüne uğrayan aziz gençlerimize de geçmiş olsun.


 


Millete rağmen yasa ve kural koyanlara da bu uygulama ibret olsun.


 


07 Aralık 2011


 


 

Yorum Ekle