İLÇEMİZDE AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

0

İlçemizde Amatör Spor Haftası Kutlandı

İlçemizde Amatör Spor Haftası düzenlenen bir dizi etkinliklerle kutlandı.

Taşova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce düzenlenen bir dizi etkinliklerle sporcular ve antrenörleri, şehir merkezinde kortej yürüyüşü yaptılar, atletizm yarışmaları düzenlediler, badminton ve güreş gösterileri sundular.

Her insanın profesyonel olmasa da spor yapmanın önemini bilmesi gerektiğini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Masa Tenisi Antrenörü Turan Kanbolat “Spor, bedeni ilgilendirdiği kadar insan ruhunu da ilgilendirmektedir. Spor, çocuklarda ve gençlerde agresifliği ve saldırganlığı önler. Yetişkinlerde de enerjik görünmeyi sağlar ve yaşlılarda dinç olmaya yardımcı olur.

Spor yapmak gençlerin sorumluluk duygularını artırır. Spor yapan çocuklar günlük hayatta ve derslerinde daha başarılı oldukları ve kendi yaşıtlarına oranla daha az hastalığa yakalandığı tespit edilmiştir.

Spor yaparak ruh ve beden sağlığımızı uzun yıllar koruyabiliriz. Bütün insanların sağlıklı yaşayabilmeleri için spor gereklidir. Gençler bizim geleceğimizdir. Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak geleceğimiz ve yarınlarımız için gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz” dedi.

Program atletizm yarışmaları, badminton ve güreş gösterileri ve yarışma ile gösterilere katılan öğrencilere madalya ve hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberVUSLAT VAKTİDİR…
Sonraki haberTOKAT BÖLGE KOMUTANI KAYMAKAMIMIZI ZİYARET ETTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581