HENTBOL LİGİNİN İKİNCİ YARISI BU HAFTA SONU BAŞLIYOR

0

Erkekler Süper Liginde mücadele eden Amasya Taşova Yibo Hentbol takımımız 22 Ocak Pazar günü ilçemiz kapalı spor salonunda Antalyaspor ile yapacağı müsabakayla ligin ikinci yarısına merhaba diyecek.

Ligin ilk yarısında oynadığı tüm maçlarda sadece iki kez galip gelen takımımız şu an 13. sırada bulunuyor. Sezona antrenör Vladimir Piki Stanojeviç ile başlayan kulübümüz ligin ilk 6 haftasında sadece bir kez galip geldiği için antrenörle yolları ayırmıştı. Takımın yardımcı antrenörü olan Muhammet Bakır şu an takımın başında bulunuyor.

Antrenör Muhammet Bakır’ın ligin ikinci yarısı için yaptığı değerlendirmede: “Dar kadromuz olmasına rağmen kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Takımıma güveniyorum, gerekli takviyeleri yaparsak bu takım mutlaka ligde kalacaktır. İlk yarıda kötü performansımızın nedeni sezonu geç açmamız, iskelet kadromuzdan beş oyuncumuzun ayrılması ve yerlerine istenilen transferlerin yapılamaması. Bunlar takımı olumsuz etkiledi. İlk yarıda kaybettiğimiz maçlara baktığımız zaman, bu maçları hep son üç-beş dakikada kaybettiğimiz görülür. Hiçbir maçta rakibimiz bize karşı baştan sona kadar ezici üstünlük kuramadı. Kadroya uyum sağlayacak, takıma güç katacak oyuncular almak için çalışmalarımız devam ediyor. Dar kadromuz olmasına rağmen kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Takımıma güveniyorum, gerekli takviyeleri yaparsak bu takım mutlaka ligde kalacaktır.” diye konuştu.

Bu hafta sonu oynanacak olan müsabaka takımızın ligde kalması için mutlaka galip gelmesi gereken bir maç. 22 Ocak 2017 Pazar günü saat 13:00’de başlayacak olan müsabakaya   taraftarlarımızın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Yorum Ekle