BU İLÇE HEM KANINI HEM CANINI VERİYOR!

Türk Kızılayı Samsun Kan Merkezi Taşova’da yapılan törende, düzenli kan bağışlayan vatandaşlardan 72 kişiye madalya ve plaket verdi.

18 Ocak 2017  Çarşamba günü  saat 10.00 ‘da  Müftülük Konferans salonunda başlayan törene; Kaymakam  Kudret Kurnaz, Jandarma Komutanı  Özgün Deniz Gezici, Cumhuriyet  Savcısı Murat Mor, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Türk Kızılayı Derneği Başkanı Özgür Özdemir, daire amirleri ve kan bağışçıları katıldı.

31 defa kan bağışı yapan 1 kişi teşekkür belgesi ve madalya verilirken en az 10 kez kan bağışlayan 72  kişiye de madalya takdim edildi.

Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram; ”Türk Kızılayı olarak 2005 yılında çalışmaya başladık.. Halkımız gerçekten yoğun ilgi gösteriyor. Taşova’da kan bağışı oranı 3,9, Türkiye genelinde bu oran 3,4’dür. Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Bu gün burada 72 tane madalya hak eden bağışçımız var. Biz burada düzenli kan bağışçısı algısı ile Bayram Hanedar kardeşimiz 31 kez kan bağışında bulunmuştur. Biz de kendisini madalya ile ödüllendirdik. Kızılay olarak kan bağışı faaliyetleri Amasya Taşova ilçesi gerçekten kayda değer, örnek alınması gereken profil çizmektedir. 2005 yılından beri düzenli kan bağışı  profilinin arttığı bir ilçedir. Taşova 3,9 gibi bir yüksek orana sahiptir. 72 tane madalya hak eden kan bağışçısı çoğu ilçelerde hatta küçük illerde dahi yoktur. Taşova’da halkında düzenli kan bağışı algısı oluşmuştur. 2017 yılında 1000 ünite kan toplamayı hedefliyoruz.“ dedi.

Madalya ve plaket töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Kudret Kurnaz; “Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına ilçemiz kurum ve kurum amirlerinin duyarlılığı, vatandaşların  gösterdiği ilgi bizi bu başarıya ulaştırmıştır. 2017 yılında bu başarının devam etmesini diliyorum ”dedi.

Madalya ve plaket takdiminden sonra tören sona erdi.

 

Yorum Ekle