“Güreş Gençler İl Birinciliği” Müsabakasında Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Büyük Başarı

ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNİN GÜREŞ MÜSABAKASI GREKOROMEN İL BİRİNCİLİĞİ BAŞARISI

İlçemiz Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 16/01/2017 tarihinde Amasya’da yapılan Güreş İl Birinciliği müsabakalarında büyük başarı gösterdiler.

Amasya Spor Salonu’nda yapılan 15-16 yaş ve 17-18 yaş grubu, Amasya Liseler Arası Güreş İl Birinciliği Anadolu İmam Hatip Lisesi 15 öğrenciyle okullarını temsil ettiler.

Yarışmalarda:

15-16 yaş grubu grekoromen stilde, 2 birincilik, 2 ikincilik;

17-18 yaş grubu grekoromen stilde, 4 birincilik, 2 ikincilik, 5 üçüncülük;

Genel toplamda, 6 birincilik, 4 ikincilik, 5 üçüncülük elde ettiler.

Karşılaşmalara hazırlayan Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Hancı:

“Öğrencilerimiz güzel performans sergilediler. Bunda öğrencilerin vakit sınırlaması olmadan pansiyonda özel yerlerinde çalışmalarının da etkisi var. Bizlere bu konularda yardımcı olan Okul Müdürümüz Ali Öker Bey’e teşekkür ediyorum. Bize başarılarıyla mutluluk sağlayan öğrencilerimize de çok teşekkür ederim.

Birinciler, ilimizi temsilen daha sonra açıklanacak olan illerde yapılacak grup elemelerine katılacaklardır. Şimdiden kendilerine başarılar diliyorum. Sıkı çalışmalarını devam ettirmeliler.” dedi.

Müsabakalarda bizzat öğrencilerinin başında onların başarı sevincini paylaşan Okul Müdürü Ali Öker de:

“Bize yarışmalarda bu sevinci yaşatan öğrencilerimize ve onları mesai kavramı olmadan çalıştıran değerli Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ömer Hancı Bey’e teşekkür ederim. Yüzümüzün akıyla döndük. Şimdiden ilerde yapılan olan yarışmalarda da başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sabah mesai saatinde yola çıkan İmam Hatip Lisesi güreş takımı öğrencileri, uzun süren karşılaşmaların ardından akşam geç saatlerde okullarına döndüler.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberYEŞİLIRMAK’A DÜŞEN ARAÇ ÇIKARILDI
Sonraki haberBU İLÇE HEM KANINI HEM CANINI VERİYOR!
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05tsv@gmail.com

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.