BİZ İSTANBUL’DA KAÇ KİŞİYİZ?

0

İstanbul’da 450 bin Amasyalı yaşıyormuş, 108 bin Taşovalı İstanbul’da ikamet ediyormuş. Bunlar çok afaki rakamlar. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2012 yılı verilerine göre İstanbul’da, Amasya ve tüm ilçeleri nüfusuna kayıtlı 158 bin Amasyalı, 57 bin Taşovalı ikamet ediyor. İstanbul’un Avrupa yakasında uzun yıllar posta dağıtıcılığı yapan bir arkadaşımla 4 yıl önce yaptığımız sohbette sormuştum. Beyoğlu ılçe sınırlarında kaç Taşovalı var? Yaklaşık cevaplar vermişti: 60, Beşiktaş’ta: 70, Şişli’de: 90, Fatih’te: 90, Bakırköy’de: 100, Bahçelievler’de: 130, Güngören’de 200, Peki, Üsküdar’da, Kadıköy’de, Ataşehir, Maltepe, Beykoz’da oturan kaç hemşehrimiz vardır. Kimse kimseyi kandırmasın, En çok Taşovalının oturduğu Bağcılar’da yaklaşık 14 bin, Kartal, Pendik, Eyüp, Gazi Osman Paşa Sultangazi’de 25 bin Taşovalı ve İstanbul’un diğer ilçelerinde yaklaşık 17 bin hemşehrimiz yaşıyor.

25 Şubat 2015 günü Beşiktaş ile bir hentbol maçımız oynandı. Taşovalı taraftarımız ne hazindir ki 40’ı ancak buldu. Hentbol Federasyonu’nca hala isminin başında Amasya-Taşova YİBO olarak geçmesine rağmen Amasyalı taraftar bu maça da gelmedi. Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF)  basit konuları bile mesaj ile üyelerine geçerken, Amasyamızın en büyük tanıtımı olan bu maça duyarsız kaldı. Sırf bu maç için Almanya’dan gelen Hacı Bekir Özarslan’a teşekkür ediyoruz. Taşova gen tr olarak kurucu moderatörümüz Abdullah Faruk Günaydın ile biz oradaydık. Yine As Amasyanın sesi, Duran Kaplan, Taşdef önceki başkanı Mahir Doğru, Ahmet Ergül, Vedat Yıldız, Mustafa Dincel hocamız, Kasım Alper Özdemir, ve ismini sayamadığım duyarlı taraftarlarımızı kutluyoruz.

Beşiktaş, İstanbul’un ortasında bir ilçe. Anadolu yakasından gelecekler için Kadıköy ve Üsküdar iskelesine yakın bir uzaklıkta. Bu ayıbı inşaallah Spor Toto Türkiye Kupası çeyrek finalinde telafi ederiz. 18 Mart 2015 Çarşamba günü Yakacık İTO Spor salonunda saat 15.00’de Anafen koleji ile  yapacağımız maçta destan yazmaya davet ediyoruz. Sercan hocamızın en büyük hedefi olan Barcelono gibi bir Avrupa takımının Taşovamıza gelmek zorunda kalmasının hayali bile güzel.

Başta Hakan, Sercan ve Muhammet hocamız ve tüm hentbolcularımızı, fedakar seyircilerimizi kutluyor, üstün başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle