TALİP ÖLÇER AK PARTİ ADAY ADAYI

Haziran ayının ilk haftasında yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday olma talebinde  bulanan sayın adaylar Taşova’da görücüye çıktı şeklindeki haberin fotoğraf karesindeki; tanıdık , bizden birisi ve kendine has nitelikleri olan Talip ÖLÇER kardeşimizin   Taşovamızı temsil edebileceği inancıyla, kendisini kutlar,  iyi şanslar dilerim.

Talip Bey eğitim camiasının renkli simalarından birisidir. Eski MHP’li,  Ak Parti’nin kuruluşundan beri de samimi ve inadına Ak Partilidir. Sn.Tayyip ERDOĞAN’ın da seveni ve her ortamda destekçisidir.
Taşova’nın Yerkozlu köyündeki sıradan bir vatandaşın yaşam koşulları nasılsa, onunki de öyledir.
Adaylık başvurusunda kendisinden alınan katılım parasının aile bütçesini sarsacağı muhakkaktır.
Gerçekten  yaşanılan seçim sürecinin içinde yer alması ,inanıyorum ki onun açısından büyük fedakarlıktır.
Eski dava arkadaşlarıyla siyasi tercihleri bağlamında  gemileri yakmıştır. Yıllardır kendisinin  siyasi düşüncesini  benimseyip, savunduğu Ak Parti’yi ve onun lideri Tayyip ERDOĞAN’ı Türkiye ve İslam dünyası için bir şans olduğunu bilen birisi olarak , Ak Parti’ den aday olarak  mensubiyetini taçlandırmıştır.
Kendisi ; ülkesini, milletini sevmenin  içi boş kuru ideolojik amaçlarla motive edilen kafa yapısıyla olamayacağını göstermiştir. Bu nedenledir ki onun siyasi düşünceleri ve duruşu Ak Parti felsefesiyle örtüşmüş , kendisi Ak Partili olmuştur.
Talip ÖLÇER Hocamız Taşova’nın aday adayıdır. Resim karesindeki aday adayları kadar niteliklidir. Talip Ölçer  hocam halkın içinden   birisi  olarak bizdendir. İçinden çıktığı toplumun ortak  değerlerini benimsemiş  , o değerlerle yaşamış birisidir.
Taşovalı olarak , aday adayları içinde  birinci   tercihimiz  Talip ÖLÇER hocamızdan yana olmalıdır. Ak  Parti ilçe teşkilatının Taşova’ dan bir adayımız olmalı şeklindeki yaklaşımlarını  herkes bilmektedir. Talip
Ölçer’e destekleri ne kadardır, öteki adaylara göre önceliği var mıdır bilmiyorum.. Yoksa , Nasrettin Hoca’nın fıkrasında olduğu gibi itibar kürke midir. Eğer öyleyse , Talip ÖLÇER’in kürkü yoktur. Cepleri de dolu dolu değildir.
Hani yıllar öncesinde Bir bankanın reklamında ”Yok birbirimizden farkımız, ama biz Osmanlı Bankasıyız” içerikli reklamında olduğu gibi ,aday adaylarının nitel olarak birbirlerinden  farkı yoktur. Nicel olarak farklıdırlar.
.
Görünen odur ki, Amasya merkez ve diğer ilçeler bölgesel düşünüp tercihlerini de  o yönde yapacaklardır. Öyleyse gelin bizlerde az da olsa mikro milliyetçilik yapalım, kendimizden birisine sahip çıkalım,
Onun  yanında olduğumuzu  hissettirmek,  bizim hemşehrilik hukukumuzdan olan yükümlülüğümüzdür inancını taşıyorum.
Talip ÖLÇER in ilk üç aday arasında olmasını  dilerken, Türkiye’mizin 2023’e güçlü bir şekilde taşınmasındaki yolculuğa bizlerden  farklı şekilde katılan TALİP ÖLÇER Hocama    başarılar diliyorum.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.