AĞAÇ BAYRAMI ….izleyin

0

                                 AĞAÇ BAYRAMI ……izleyin


 


 


           3 Nisan Cuma günü Askerlik Şubesi yanına Tema Vakfı İlçe temsilciliğinin  düzenlediği Ağaç Bayramında  saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Tepe Mahallesi Muhtarı Dursun Yersel’in açış   konuşmasından sonra,Tema Vakfı İlçe Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR  bir konuşma yaptı.Konuşmasında; ülkemizin hızla çölleşmeye doğru gittiğini,ormanların çeşitli nedenlerle yok olduğunu ,doğal olarak su sıkıntısı çekileceğini bununda ağaç dikmekle önlenebileceğini belirtti.


        İL Çevre ve Orman Müdürü Yaşar KAYATAŞ  konuşmasını çam fidanının nasıl dikileceğini uygulamalı olarak  göstererek tamamladı.


       Belediye Bakanı Özgür ÖZDEMİR ,çevre kirliliğinin hat sahvada olduğu ortamda Ülkenin ak ciğerleri olan ormanlarımıza duyarsız olmak mümkün değil,bu tür faaliyetlerin destekçisiyiz dedi.


İlçe Kaymakamı Sayın Özkan DEMİREL , Dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizin de  sorunu kuraklık ,bunu da  önlemenin yolu ağaç dikmek,var olanları korumaktır dedi.Konuşmasını yıllara göre dikilen açların sayısını vererek tamamladı.


 İlimiz Valisi  Sayın M.Celalettin  LEKESİZ  Konuşmasında ‘’ağacı dikmek önemli ama onu korumak daha da önelidir’’ ifadesi  dikkat çekti.


       Halk oyunları gösterisi ve fidan dikme faaliyetinden sonra yemek ikramı ile program sona erdi.
Yorum Ekle