TAŞOVA SEÇİMİNİ YAPTI

29.10.2008 tarihli Taşova Gazetesi’ndeki köşe yazımda ”Görünen odur ki, Ak Parti yeni yönetimiyle iddialıdır, seçimlere asılacaktır. Eğer Ak Parti seçimlerde iddialıysa, Özgür Özdemir’in aday yapılması varsayımını göz ardı edemez.” şekliyle yazmıştım.


 


Bu yöndeki tespitime fazla sert olmayan tepkilerde almıştım. Tepkiler Ak Parti adayını ilan etmişsin şeklindeydi. Birazda sitem doluydu.


Ak Parti ilçe yönetimiyle ilgili düşüncelerimi daha önceki yazımda ifade etmiştim.


 


 Seçimlerin kazanılmasında   ilçe yönetimini ve seçim çalışmalarını orkestra şefi gibi yöneten başkan Deniz Sümer’ in kırmadan ,dökmeden süreci Ak Parti lehine çevirmesi yönetimini meşrulaştırmış,yönetimle ilgili yapılan tartışmaları bitirmiştir. İlçe yönetiminin  seçim sürecindeki kararlılığı ve birlikteliği  takım çalışmasına dönüşmüş herkes orkestranın müzisyenleri gibi görevini yapmıştır.


 


 Seçim sonuçları beklendiği gibi sonuçlanmış  Sn.Özgür Özdemir, Taşova’nın belediye başkanı olmuştur. Taşova’yı tanıyor, belediye yönetimine yabancı değildir.


 


Kendisini  tebrik ederken başarılı olması dileğimdir.


 


Artık geriye bakmanın zamanı değildir. Taşova ‘mızı çözülmeyen sorunları vardır.


 


Sayın Başkanın belediye ekibi ve  Ak Parti ilçe yönetimiyle uyumlu çalışacağı inancındayım. Yaşayacağımız yeni süreçte Taşova’nın bu ekibin birlikteliğine ihtiyacı vardır.


 


Yerel yönetimlerin parasal kaynakları sınırlıdır. Yeni başkana yapılacak en iyi destek, parasal kaynakların temininde iktidar partisinin  ilimiz milletvekilleri  kendisine yardımcı olmalıdırlar..


 


Sn. Özdemir’in Avrupa birliği fonlarından faydalanma hususunda proje çalışmalarının olacağını sanıyorum..


 


Yeni döneminde Sn. Başkanın yapacağı işlerde hizmeti alacak olanların görüşlerinin alınması doğru sonuçların alınmasında belirleyici olacaktır.


 


Sn. Özdemir beraber çalışacağı teknik ve idari kadroyu oluştururken duygusal değil realiteleri ve aklı ön plana almalıdır.


 


Kendisi artık Taşova’nın belediye başkanıdır. Seçim sürecinde popilist davranmış, popilist nitelikli sözler vermiş olabilir. Kendisine kararlarında ve uygulamalarında obsiyon tanınmalıdır.


 


Rutin sıradan işlerle meşgul edilmemelidir.


 


Sayın Başkanın ikinci adamı idarecilik ve bürokrasi deneyimi olan belediye encümeni içinden birisi olmalıdır.


 


Unutulmamalıdır ki her başarılı iş adamı, müdür ve başkanın ardında güçlü ikinci adamları vardır.


 


Gelişen ve yenilenen hukuk sistemini iyi bilen genç, dinamik ve gönül birlikteliği olan iyi bir avukatı  yanına almalıdır. Hukuksal hataların telafisi zordur.


 


Taşova’nın öncelikli sorunları sayın başkanın kuracağı bir komüsyonun yapacağı arge çalışmalarıyla tespit edilmeli çözümüne  yönelik kararlar ivedilikle alınmalıdır.


 


Ak parti nin Taşova’daki başarısı yaşayacağımız beş yıllık sürecte Sn. Başkanın şahsında ve ekibine  emanet edilmiştir. Bu emaneti taşıyacak ekibinin birikimi vardır.


 


Verilen 2671  oy üzerinde spelükasyon yapmanın manası yoktur.


Vatandaş öyle yada böyle kendine has sebeplerle oyunu istediği adaya vermiştir.


 


Seçimlerin analizini seçime katılan siyasi parti yetkilileri yaparak sonuçları değerlendireceklerdir.


 


Ak Parti’nin adayı Sn. Özgür Özdemir’e verilen 2671 oy Taşova siyasi yapısının bölünmüşlüğünü ortadan kaldıran önemli mesajdır. Halk geliştirilip sonuç alınmasında etkili kılınmaya çalışılan, ,herkesçe bilinen mikro temelli anlayışlara pirim vermemiştir.


 


Taşova terel seçimlerinde ulaşılması zor olan bu oy miktarı, ilçe başkanı Deniz Sümer’in şahsında Ak Parti İlçe teşkilatına, Belediye başkanı Özgür Özdemir’in şahsında da belediye encümenine beklenilenin üzerinde sorumluluk yüklemiştir. İnanalım ve güvenelim, yereldeki Ak Parti teşkilatı, seçilen belediye Başkanı ve ekibi, İl Başkanı Mustafa Yıldız ve milletvekilleri Taşova’mızın sorunlarını kaldığı yerden alıp çözecek siyasi güce ve deneyime  sahiptir.


 


Şimdi kolları sıvayıp Bismillah deme zamanıdır.


 


Başarı dileklerimle..

Yorum Ekle