ADEF’DEN ÇİFTE STANDART

0

İstanbul’da faaliyet gösteren Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF), 12 Eylül 2015 günü başlayan Hentbol Erkekler Süper liginde oynayan iki Amasya takımı arasında ayrımcılık yaparak çifte standart uyguladı.

Bileğinin gücü ve bin bir emekle Hentbol Süper ligine yükselen ilçemizin takımı Taşova Hentbol Spor’un 12 Eylül günü İstanbul’da oynadığı maçı üyelerine SMS yolu ile bildirmeyen ADEF, aynı gün İstanbul’da oynanan Beşiktaş Mogaz ve Kayseri Rainbow’u satın alarak Süper lige konan Merzifon Belediye Spor maçını üyelerine SMS yolu ile ulaştırdı.

ADEF tarafından gazetemiz muhabirine 11 Eylül 2015 Cuma günü çekilen SMS aynen şöyle: “Merzifon Belediye Hentbol takımımızın yarın ve daha sonra yapacağı müsabakalarda başarılar dileriz.”

İşin bir diğer üzücü tarafı ise; sahipleri Taşovalı olan amasyahaber.com adlı haber sitesinde ADEF Genel Başkanı Saim Diken, sadece Merzifon-Beşiktaş maçına üyelerini davet ederek Merzifon Belediye Hentbol takımına destek istedi.

Her ortamda Merzifonlu olduklarını söyleyerek kendi vilayetinin ismini anmayan  bu Merzifon hayranlığı neden? ADEF ve amasyahaber sitesini kınıyor, Taşova’ya karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Yorum Ekle