YARI YIL KARNE HEYECANI

DSCF5652 2012 – 2013  Eğitim -Öğretim yılı karne tatili 10 Şubat 2013 gününe kadar devam edecek. 25 Ocak 2013 Cuma günü  Atatürk Ortaokulu’nda yapılan törende öğrenciler yoğun karne heyecanı  yaşadı.

   Kaymakam  Engin Uysal Atatürk ortaokulu’nda düzenlenen  törende  öğretmenler odasında  ,öğretmenlerle kısa süre yarı yıl değerlendirmesini yaptı.Bir sınıfta öğrencilerin karnesini verdikten sonra okul bahçesinde toplanan öğrenciler yaptığı konuşmada;”  Sizin geleceğiniz sizin hayat çizginizi sizin kendi emeğiniz sizin gayretiniz belirleyecektir. Bir yere kadar öğretmen ve aileniz  yardımcı olur ama asıl bundan on sene sonrasını sizin gayretiniz ortaya çıkaracak. Bir an için gözlerinizi kapatın ve on sene sonra nerde olmak istiyorsunuz  üniversite mezunu olarak  güzel bir mevkide mi yoksa burada kalmış iş bulma gayreti içinde olan birisi mi tabiri caizse ele güne muhtaç birisi olarak mı görmek istiyorsunuz. Hiç kimseye muhtaç olmamak istiyorsanız kendi emeğinizi kendi kaleminizi çalıştırın. Günlük gayretler günlük koşuşturmalar içine düşmeyin şimdi tatil zamanı tatili iyi değerlendirin eğlenin dinlenin ama bir taraftan da çalışın  eksiklikleriniz varsa düzeltmeye çalışın  moralinizi hiç bozmayın  diyor hepinize iyi tatiller diliyorum ” dedi.

Düzenlenen karne dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy,Emniyet Müdürü Hüray Sancı,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Akkoyunlu,İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Yasin Demir,öğrenciler ,öğretmen ve veliler katıldılar.

 

Yorum Ekle