Amasya İtimat

ULUKÖY KASABASI 1. ULUKÖY BARAJ ŞENLİĞİ 17 AĞUSTOS””DA

0
494

Uluköy Kültür ve Dayanışma Derneğinin katkıları ile bu yıl ilki düzenlenecek olan şenlik, Uluköy Barajında yapılacak.

 

17 Ağustos 2008 Pazar günü yapılması planlanan şenlik geleneksel olarak her yıl yapılacak. Uluköy Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cafer Aktaş tüm hemşehrilerini şenliğe davet ederken, yaptığı açıklamada;

“Siz değerli Uluköy Kasabası sakinleri, Uluköy Kültür ve Dayanışma Derneği olarak hepinize sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu sene ilkini düzenleyeceğimiz geleneksel 1. Baraj şenliğimizin şimdiden hepimize hayırlara vesile olmasını yüce Allah (c.c.) dan niyaz ederiz.

 

11 yıl önce biz İstanbul’da yaşayan ve sizlerden bir parça olan evlatlarınız olarak köyümüz için bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde olduk. Bu gayret ve çabalarımızın sonucunda köyümüzün derneğini kurduk. Gençlerimizle aramızdaki bağları güçlendirmek için bu sene 2. sini düzenlediğimiz Futbol Turnuvası adı altında bir organizasyonun içerisine girdik. İstedik ki büyüklerimizle çocuklarımız ve torunlarımız arasındaki sevgi ve sıcak aile bağları kopmasın. Bir bütün olmanın güzelliklerini hep beraber yaşayalım.

 

Hayatımızın en güzel yılları o köyde geçti. Aramızda yüzlerce km olmasına rağmen köyümüze duyduğumuz özlem bizleri o gün orada toplayacak. Hayat çok kısa, bu kısa hayatta kim bilir kaç kez daha beraber oluruz.

 

Bu şenlik dolayısıyla çoğu boş kalmış evlerimizin ışıkları yine yanmaya başlayacak. Belki çoğumuzun anne ve babaları o evlerde artık yok ama onları da kabristanlıklarda başuçlarında sevindireceğiz. Özlem gidereceğiz onlarla, Bizlerde bu büyük buluşmanın adına yakışır şekilde gücümüzün yettiği kadar, dilimizin döndüğü kadar elimizde geleni yapacağız.

 

Bir günlüğüne de olsa işlerini bir kenara bırakıp bu mutluluğu bizimle paylaşacak olan köylülerime (emmilerime, dayılarıma, emelerime, ağabeylerime) teşekkürü şimdiden borç biliyorum.

 

Şenliğimizde köylülerimizin; programımızın içinde olmayan, neticesinde üzücü olayların yaşanmasına sebebiyet verecek hiçbir harekete kalkışmamaları. Bu konuda herkesin kendi evlatlarına vereceği öğüt ve nasihatleri olduğunu düşünüyoruz. Programımızın içerisinde yanıcı, parlayıcı, çevreye ve bizlere zarar verici maddelerin kullanılması, alınıp satılması kesinlikle ve kesinlikle yasaktır. Kültürümüzden olmayan, dinimizce de yasaklanmış alkol türü içeceklerin içilmesi ve bulundurulması kesinlikle yasaktır. Tecrübesiz ve ehliyetsiz kişilerin araç kullanmaları kesinlikle yasaktır. Bu konuda sizlerin desteklerini bekliyoruz.

 

Bu organizasyonun sorumluları olarak bizler; kamu görevlilerimizden asayişi sağlamak için gerekli tedbirlere başvuracağız. Hiçbir kardeşimizin yasal işlemlere tabi tutulmasını istemeyiz. O yüzden herkesin tedbirini şimdiden almasını rica ederiz. Ayrıca şenlik programı konusunda bizlerle paylaşmak istediğiniz konularınızı benim ve belediye başkanım aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

 

Şimdiden yapacağımız Şenliğimiz hayırlara vesile olsun. Allah (c.c.) utandırmasın. Amin

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz