Amasya İtimat

MEHMET SARI’YA KÖYLERDE BÜYÜK İLGİ

Esençay Köyü 7 Haziran milletvekili genel seçimleri çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren MHP milletvekili adayı Mehmet Sarı, doğup büyüdüğü memleketinde  yaptığı köy gezilerinde  sıcak ilgi ile karşılanıyor.

Sarı; KumlucaÇakırsu ve Esençay köylerine yaptığı ziyaretlerde duygusal anlar yaşanıyor. Köy meydanında Sarı’yı sıcak bir ,ilgi ile karşılayan muhtar ve köylüler sorunlarını dile getiriyor.  Milletvekili adayı Mehmet Sarı’ya gösterilen ilgi sıcak ve samimi bir şekilde olduğu gözleniyor.

Vatandaşların bu ilgisi karşısında duygularını dile getiren milletvekili adayı Mehmet SARI; Ben bu toprakların çocuğuyum. Ekin ekmesini,tütün dikmesini bilirim,orak biçerim kiraz toplarım. Ben sizleri bırakıp gitmem,sizleri mahcup edecek iş yapmam yaptırmam .Sizlerin teveccühü ile seçildiğimde sizlerin başını önünü  eğdirmem,  Ankara’da açılacak kapınız değil ,kardeşini, evladınız olacağım  sözlerini tekrarladı.

Bayrak, ezan, dil, devlet gibi kutsallara sahip çıkmak için  MHP’nin  güçlü bir şekilde meclise girmesi gerektiğini söyleyen  SARI,”Mevcut siyasi irade Amasya  halkını hiçe saymış, milletvekilliği  için aday başvurusunda  bulunan onca Amasya’nın evlatlarını  değerlendirmeye bile almamış, Amasya’yı  tanımayan, Amasya’lının da  tanımadığı birisini aday göstermiştir. Ben sizin evladınız ,bu toprakların çocuğu olarak  7 Haziran seçimlerinde birlikte yürüyelim diyorum. “dedi.

Köy meydanına toplanan bayanlar Milletvekili adayı Mehmet Sarı’yı davet ederek ; “Yavrum yolun açık olsun biz seninleyiz  Dualarımız seninle “dedi. O sırada  Mehmet Sarı’ya yaklaşan 15-16 yaşlarında bir kız çocuğunun Mehmet amca sen 2011 yılında kardeşimi sünnet ettirdin, bize çok yardımcı oldun Allah senden razı olsun”  sözlerini ağlayarak  dile getirmesi  orada bulunan herkesi  hüzüne boğdu. Amasya milletvekili adayı  Mehmet Sarı, öğrencinin eğitim giderlerini üstlendi.

KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 004 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 013 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 023 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 026 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 041 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 045 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 050 KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 051

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.