“İslam’da Ailenin Önemi ” Konulu Konferans

 

Yuvamız  Ömür boyu Olsun projesi kapsamında  Din ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme  ve Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma Dernekleri  tarafından   Müftülük konferans salonunda  “İslam’da Ailenin Önemi” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak  On dokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Osman Şahin katıldı

Aile sevgiden oluşur. Karşılıklı birbirimizi seviyor muyuz, saygımız var mı birbirimize? Hanımlar beylerine, beyler hanımlarına baş tacı olarak benim kahrımı, sıkıntımı çekiyor, benimle hayatı paylaşıyor, ona minnettarım, ona saygı ve sevgi duyuyorum, var mı bu bizim içimizde, birbirimizle tatlı dilli konuşabiliyor muyuz, çocuğumuzun başını okşayabiliyor muyuz? Yoksa askeri disiplin gibi ‘otur-kalk’ mı diyoruz. Bugünün en büyük sıkıntısı şefkat ve güven. Mahkemelerdeki boşanma evraklarındaki en önemli nedenleri başında güven eksikliği, güven kaybı var. İncir çekirdeğini doldurmayan, eften püften olaylarda bakıyoruz aileler dağılmış.

Üç sevgiyi insanlar kalplerinde yaşamaları gerekir bunlar Allah sevgisi, Anne sevgisi ve eş sevgisidir”dedi.

Programa Kaymakam Engin Uysal,İl Müftü yardımcısı Adem Ayrancı, ilçe Müftüsü Harun Yılmaz, Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mithat Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

 

Yorum Ekle