İLÇEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİŞME!..

Yaklaşık 1 yıldır ilçemiz Sanayi Sitesi Kanuni caddesi No 10/A adresinde üretim faaliyeti yapan CYY Enerji ilçe merkezinde mağaza açtı.

Tarımsal Sulama, Güneş Panelleri, Jel Aküler, İnverter çeşitlerinin yer aldığı,  CYY Enerji Ltd. Şti. 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 14:00’de  gerçekleştirilen açılış töreni ile Taşova Atatürk Bulvarı üzerinde (İş Bankası Yanı) ülke geneline hitap edecek şekilde hizmete girdi.

CYY Enerji Ltd. Şti. İşletme sahibi Yasin Kaya;” Ülkemizde, son zamanlarda artan maliyetlerden dolayı çiftçilerimizden çok fazla şikayet duymaktayız. Tarımsal alanlarda şebeke elektriğinin olmamasından dolayı, tarımsal sulama fosil kaynaklı enerjiler ile sağlanmaktadır. Fakat bu tip kaynakların maliyetli, gürültülü ve devamlı ek yakıt gideri bulunmaktadır. CYY Enerji ile yapılan sulamalar ise tamamen doğal yolla, ekonomik, sesiz ve çevrecidir. Elektrik alamayan ya da elektrik hattı bulunmayan bölgelerde tarımsal sulama yapılmasını sağlayan ve böylece ürünlerin susuz kalmasının ve sıcakta kavrulmasının önüne geçilen güneş enerjisi sistemleri önümüzdeki sıcak aylarda ve gelecek yıllara yönelik çiftçinin en büyük destekçisi olmaktadır. Sulamaya yönelik güneş enerjisi sistemiyle üretilen elektrik sayesinde hem tarım ürünlerini kurtarılmakta hem de katma değeri yüksek ürünlerin zamanında sulanması mümkün kılmaktadır. Böylece çiftçinin daha çok kazanması da sağlanmaktadır. Ayrıca Tarımsal sulama, güneş enerji panelleri, jel aküleri ve İnverter çeşitlerinin yer aldığı iş yerimizi açmaktan çok mutlu olduk ” şeklinde konuştu.

CYY Enerjinin ürettiği Akıllı Şehir Üniteleri: Avrupa kentlerinde olduğu gibi başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere şehir ve ilçe belediyelerinin meydan, bulvar ve caddelerde kurulmak üzere üstü kapalı; telefon şarjı, engelli şarjı, Wifi, Acil durum butonu, ezan saati ve ezan okuma, saat, tarih ile hava durumu özellikleri ile gençlerin gözdesi bir imalatı yapıyor.

Yorum Ekle