10 YIL SONRA YENİDEN ADAY..

10 yıl önce Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılan Dünya Şampiyonu Milli güreşçi Mahmut Demir, covid 19 nedeni ile ertelenen Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 13.30’da Saray kafede bir toplantı düzenleyen Demir, genel kurul tarihin covid 19 nedeni ile belirlenemediğini ifade ederek, ”Ülkemize ve tüm dünya insanlığına sağlıklar diliyorum. Koronavirüs şu günlerde seçim ve geçimin önüne geçti. Geçmişte paşalara ve devlet büyüklerine kurulan kumpaslar Amasya yerelinde bizlere de kuruldu. 2010 yılında sahadan çekilmek zorunda kaldık. Dönmemek üzere bıraktığımız bu göreve, fabrikanın kötü gidişatına bakarak yeniden bu göreve talip oldum. Dün gece Mecitözü’nün Terken köyünde bir toplantıda idim. Bu köy tek başına 1000 dönüm pancar yaparken, Taşova’da geçtiğimiz yıl 365 dönüm alana pancar ekilmiş.Vezirköprü’deki 7 pancar kantarından bir çoğu kapandı.Çiftçilerimiz pancara küstürüldü. Bu işi kaderine bırakmak en kolay yol. Konya’dan yüksek maliyetle pancar getirilmese fabrika kapanmak üzere. Fabrikamızın batmaması, kapanmaması gerekiyor. Çünkü kamyoncu ve bir çok sektör buradan ekmek yiyor. Hiç kimseye, kuruluşa, partiye bir düşmanlığım yok. Yapılacak ilk genel kurulda adaylığımı açıklıyorum.” şeklinde konuştu.

Soru-cevap şeklinde geçen toplantıya Amasya  İl Genel Meclisi eski üyesi Ömer Bilgen, İYİ Parti İlçe Başkanı Ali Taş, eski İl genel Meclisi üyeleri Gönül Hayati Özkan ve Metin Eraslan, Çaydibi eski Belediye Başkanı Salih Aşçı, Destek eski Belediye Başkanı Ömer Ünlü, Akınoğlu eski Belediye Başkanı Nurettin Avcı, Boraboy eski Belediye Başkanı Bahattin Öcal, Belevi eski Belediye Başkanı Abbas Ün, Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Bakanlık Denetçisi Şükrü Aytaç, muhtarlar, ve ekiciler katıldı.

Demir, toplantı sonrası Salih Aşçı ile birlikte Kaymakam Mustafa  Berk Çelik’i makamında ziyaret etti.

Yorum Ekle