DOĞALGAZ GELİYOR..

0

 

Çağdaş ülkelerde , modern toplumların kullandığı çevreci doğal gazı bekleyen ilçemiz halkının bu hasreti sona eriyor

Doğalgaz çalışmalarında ilk kazma on güne kadar vurulacak olup, 30 Nisan 2015 Perşembe günü  doğalgaz borusu yüklü  tırlardan ilki belediye fen işleri alanına gelerek, 12 metre uzunluğundaki 80 adet boru indirildi. 2015 yılı içerisinde  konutlar gaz kullanmaya başlayacak. Yaklaşık 50 kilometre uzunluğunda döşenecek olan  doğalgaz boruların indirilmesine Belediye Başkanı Bayram Öztürk bizzat nezaret etti.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk; ” Bugün itibari ile fiili olarak adım atmış bulunuyoruz. İnşallah çok yakın bir gelecekte   5-10  gün içerisinde ilk kazma vurulacak.1 metre 10 santim derinliğinde kazı yapılarak borular döşenecek.  Bu faaliyet artık resmiyet kazandı ve ilçemiz halkının doğalgaz talebi için ilk adım olacaktır. İlçemiz halkı için hayırlı olsun.  Ne söz verdi isek bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi .

AKSA A.Ş  Doğal Gaz İşletme şefi Çağdaş Adıbelli  ; ”2014 yılı itibari ile lisans dahiline eklenen  Taşova bölgesine  yatırım çalışmalarımız başladı. Şehir giriş istasyonu için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan da gördüğünüz üzere doğalgaz iletim hatlarımızın çelik boruları gelmeye başladı. En kısa sürede yatırımımıza başlayacağız. Bu yıl 20 km servis iletim hatları ile yatırım düşünülüyor. Şehir  istasyonumuzu kuracağız, buna bağlı olarak şehir regülatör bağlantılarımızı yapacağız.” dedi.

DOĞALGAZ 011 DOĞALGAZ 012 DOĞALGAZ 014 DOĞALGAZ 016 DOĞALGAZ 018 DOĞALGAZ 022 DOĞALGAZ 024 DOĞALGAZ 027 DOĞALGAZ 028

Yorum Ekle