Amasya İtimat

CAN AZERBAYCAN’A DEV BAYRAKLARLA DESTEK….

İyilik Hareketi Platformu Taşova Şehir Meydanında bulunan binaya iki Türk devletinin büyük boy bayraklarını asarak ilçemizden Azerbaycan askerine destek verdi.

İyilik Hareketi Platformu Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik başlattığı saldırılar sonucunda meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’a tam destek verdi.

İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir açıklamasında “Azerbaycan’ın egemenlik hakkını kullanması noktasındaki güçlü iradesini destekliyoruz.

Can Azerbaycan’ın bu mücadeleden zaferle çıkacağına inanıyor, bunun için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu milletimizin huzurunda ve tarihin eşiğinde bir kez daha tekrar ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ermenistan’ın varoluş sermayesinin işgal, şiddet ve katliam dolduğunu belirten Özdemir “Dolayısıyla her ne kadar ‘uluslararası mecrada’ devlet statüsünde görülse de, Ermenistan gerçekte devlet olma vasfından uzak bir yol izlemekte.

Geçmişten bugüne Azerbaycan’a yönelik saldırılarının kökenini de bu vasfı üzerinden anlamak gerekir.

Azerbaycan bizim açımızdan hür ve müstakilliği korunması, sağlanması ve üzerinde daim titrenmesi gereken kardeş ve soydaş ülkedir.

Bu bakışla Ermenistan’a karşı yürüttüğü bağımsız ve özgür diklenişinde ve Azerbaycan topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarma şahlanışında her an ve her zaman yanlarında olduğumuzu söylüyoruz.

Azerbaycan devletinin ve milletinizin geçmişten bugüne hadsiz ve insanlık dışı bir zeminde süregelen Ermenistan tehdidi, tedhişi ve işgaline karşı yürüttüğü mücadelede ortaya koyulan öncülük ve kararlılık şüphesiz takdire şayandır.

Bu vesileyle efsane Azerbaycanlı Türk büyüğü Elçibey’i ve şehit olan askerlerimizi rahmetle anıyoruz; dedi.

Özdemir, bu güzel bayrakları gönderen İstanbul’dan Gürsulu hemşehrimiz Kamil Ateş ve Londra’dan İngiltere Türk Dayanışma Platformu Başkanı Atilla Abacıoğlu’na da teşekkür etti.

Yorum Ekle