BU KÖYÜN OKULUNUN HER ŞEYİ TAMAM, BİR ÖĞRETMENİ EKSİK!…

Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre 2020-2021 Eğitim ve öğretim döneminde kapatma kararı alınan Şahinler ve Kavaloluğu ilkokullarının yeniden açılması gündeme gelirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama ile Kırkharman İlkokulunun da yeniden açılmasının  önünde herhangi bir engel kalmadı.

İlçemizde Süt Toplama Merkezi olan Kırkharman, planlı ve düzenli bir imara sahip olup, Taşova’nın en az göç veren köyü olarak biliniyor.

Kırkharman Köyü önceki Dernek Başkanı Naci Özkan’ın  gayretleri ile 1996 yılında kapanan Kırkharman Köyü İlkokulu 2019 yılında onarılmış ve  ilaveten kütüphane ve sinema ve konferans salonuna kavuşturulmuştu. İki Kaymakamı bağrından çıkaran bu güzel köyümüze okul yakışacak. Her şeyi ile dört dörtlük olan Kırkharman İlkokulunun sadece öğretmeni eksik.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un emirleri doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, 24 yıl sonra okuluna kavuşacak olan Kırkharman köyünde yeniden okul açılabilmesi için gerekli girişimlerin başlatılmasını bekliyoruz.

Yorum Ekle