YILLAR SONRA TAŞOVA SPORLULAR BULUŞTU

0

 YILLAR SONRA  TAŞOVA SPOR’LULAR  BULUŞTU
        1979 yılında kurulan Taşova Spor Kulübünde kurulduğu günden bugüne kadar futbol oynamış futbolcular Taşova Şehir Stadyumunda eski adıyla Boğatamında bir araya   geldiler.                                                       
          Taşova Sporun eski futbolcularından olan Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir’ in destekleriyle gerçekleştirilen organizasyona 50 eski Taşova Spor sevdalısı çeşitli şehirlerden gelerek katıldı.
          Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması  ile başlayan organizasyonun sunumunu yapan  Kasım Alper Özdemir’in eski yıldızları tek tek anons etmesiyle birlikte  eski dostların buluşması duygusal bir hava oluşturdu.
           Yine bu özel günde vefat eden  futbolculardan Sedat Akkaya’yı temsilen oğlu Muhammet Akkaya, Mustafa Tanış’ı oğlu Aykut Tanış, Hayati Günaydın’ının kardeşi Sebahattin Günaydın, Kemal Tümer’in yerine yeğeni Gökberk Tümer’in isimleri yazılı formalarla sahada yer almaları da ahde vefanın bir göstergesi oldu.
       1979 yılında kurulan Taşova Spor’da forma giyen Kaptan Celal Özdemir, Celal Keleş, Şeref Keskin, Adnan Yıldırım, Özgür Özdemir, Bünyamin Yılmaz,  İsmet Darıcı, Feridun Taşova, Fuat Uçaş, Şenol ve Recep Önder, Bilgin Kaya, Tevfik Öztürk, Ahmet Çetin, Sabri Şenel, İsmail Genç, Kadir Soyal, Mutlu Gündüz gibi bir çok eski futbolcuda bu özel günde forma giymenin zevkini yaşarken sahaya çıkan oyuncuların isimleri yazılı olarak giydikleri Taşova Spor’un ilk forması hediye edildi.
         Etkinlikte emeği olan eski futbolculardan Taşova Eski Belediye Başkanı Nihat Yıldırım’ın oğlu Adnan Yıldırım; 1979 yılında toprak sahada bir arada olduğumuz arkadaşlarımızla aynı yerde 30 yıl sonra futbolun güzelliğinde buluşmaktan dolayı çok mutlu olduk. Bu organizasyona desteklerini esirgemeyen eski takım arkadaşımız Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir’e ve bu ekibin toplanması için emek veren Tevfik Öztürk’e teşekkür ediyorum; dedi…
Taşova Belediye Başkanı Özgür Özdemir ise; Futbolun kardeşliği çerçevesinde eski dostlarımızla bir arada olmaktan dolayı hem mutlu hem de duygulu anlar yaşadık. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ederken, aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı da rahmetle anıyoruz; dedi.
 


 

Yorum Ekle