Yaz Kız Kur’an Kursu Belge Dağıtım Töreni yapıldı

0

 

 

İlçemiz Seyyid Nurettin Alparslan Kız Kur’an Kursu veda ve belge dağıtım töreni düzenlendi.

 

Müftülük konferans salonunda düzenlenen programa; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, İl Genel Meclis üyeleri, kurum müdürleri ve öğrenci velileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Yaklaşık iki ayda üç dönem halinde düzenlediğimiz yaz Kur’an kurslarının son günü olduğunu belirten Müftü Harun Yılmaz “Taşova genelinde yaklaşık bin dört yüz civarında öğrencilerimiz iki ay boyunca üç dönem halinde kurslara devam ettiler. Bu öğrencilerimizin bir kısmı Kur’an-ı Kerime geçti. Okuyanlar daha güzel hale getirdiler, bir kısmı ezberlerini geliştirdi.

 

Bizim olmazsa olmazlarımızdan biri olan kitabımız  Kur’an-ı Kerimin öğrenilmesi ve öğretilmesi hayatımızın en hayırlı bir faaliyetidir. Peygamber Efendimiz; “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir.” diyor. Bizim kurslarımızdaki hedefimiz; ne kadar fazla insana, özellikle çocuklarımıza öğretebilmek ve Kur’an’dan sureleri ezberleterek , o surelerin  manalarını anlayarak, hayatına bazı pratikler yansıtma amacıdır” dedi.

 

Program Kur’an-ı Kerim okunması ile başlarken, ilahi ve şiirlerin okunması skeçler , sema gösterisi ve belge dağıtım töreni ile  sona erdi.

Yorum Ekle