İlçemizde TKDK Tanıtım toplantısı yapıldı

0

 

İlçemizde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 11 Ocak 2018 Perşembe günü IPARD II 3’üncü başvuru çağrı dönemi tanıtım toplantısı düzenlendi.

Başvuruların 1 Mart tarihine kadar yapılacağını belirten TKDK Amasya il koordinatörü Cengiz Dikici; “Genel olarak hibe destek programlarımız çiftçilerimizi memnun edecek seviyededir.Önemli olan çiftçilerimize sürdürebilir işletme ve yatırımlarını sürdürebilir bir şekilde desteklemede bulunmak. Amasya il koordinatörlüğü olarak elimizden gelen bilgilendirme destekleri konusunda uzmanlarımız her türlü yardımı ve desteği vermektedirler. Taşova ilçesinden IPRAT I kapsamında 151 proje bize geldi ve 81 tanesi ile sözleşme imzalandı ,bunun karşılığında üç milyon 500 bin lira ödemesi yapıldı. TKDK kurumunun yapmış olduğu hibe desteğinin geri ödemesi yoktur. Yalnızca şartımız proje bittikten sonra beş yıl boyunca projesini sürdürülebilirlik kavramı içinde çocuklarına ve geleceğine bırakacak şekilde işletmesini devam ettirmesi gerekmektedir”  dedi.

Toplantı TKDK uzmanları Dilara Sezgin, Aziz Kerim Alçıl, Turgut Kazak ve İlker İnce tarafından 3. çağrı dönemleri ile ilgili bilgiler aktardılar.

Toplantıya kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Yorum Ekle