Taşova Gazetesi Tarih: 03 Şubat 1972 Perşembe Sayı:46

0
Taşova Gazetesi başlığı

Öğrenci Sorunları

Son zamanlarda Taşova Gazetesinde çocuk eğitimi, talebelerin davranışları konuları işlenmekte ve ilgililerce de bu konular üzerinde haklı olarak ve iyi niyetlerle durulmaktadır.

Çocuk veya genç, cansız bir varlık olmadığına göre onun kusurlarını bir fabrikasyon hatası veya malzeme kötülüğü gibi düşünerek düzeltmeye çalışmak çok kez başarılı olamamıştır.

(İlçemizi ilgilendirmediği için zamanla yazılabilir)

Yeni Lise Binası Şubat İzninden Sonra Hizmete Giriyor

İlçemiz Lise binasının inşaatı tamamlanmış olup, eski okulun nakil işine başlanmıştır. 15 günlük Şubat izninde faydalanılarak, izin dönüşü öğrencilerin yeni ve modern binada öğrenime başlamaları böylece sağlanmış olacaktır.

Yeni bina zemin katla beraber 4 katlı olup, lâboratuarlar hariç 27 dershaneliktir. Kaloriferli olan binanın diğer yönleri de tam konfora haizdir.

İlgililerden edindiğimiz bilgiye gör yeni bina Taşova’ya 50 seneye kadar cevap verebilecek durumdadır. Tabi bu söylenirken, Taşova’nın merkezi 4 kasabasında Ortaokul bulunması ve Lisenin orta kısmındaki öğrenci fazlalığının bu okullar sayesinde giderileceği düşünülmektedir. Öğrencilerimizin Şubat izni dönüşü kavuşacakları yeni binanın kendilerine hayırlı uğurlu olmasını,Türk Milletinin muassır medeniyet seviyesine ulaşma savaşında, faydalı birer unsur olarak yetişmelerini gönülden dileriz.

Cezaevine Giderken Jeep Devrildi

İlçemiz Cezaevindeki tutuklu ve mahkumlarla bayramlaşmaya giden İlçe Kaymakamı, As. Şub. Bşk. C. Savcısı, Hakimler, Hükumet Tabibi ve İlçe J. K. Vekilinden müteşekkil heyetin jeepi, cezaevi önündeki dik rampada takla atarak devrilmiştir.

Kaymakamımız O. Turan Erçin’in kullanmakta olduğu jeepin içinde bulunanlardan sadece İlçe J. K. Vekili J. Asb. Kd. B. Çvş. Hayri Aslan hafif şekilde yaralanmıştır.

Ucuz atlatılan kazanın kazazedelerine geçmiş olsun deriz.

DİKKAT!

İlçemiz Camilerine yardım edecek sayın hemşerilerimiz Taşova Z. Bankasındaki hesap numaramız 630/74 dür.

Boksta İstanbul Şampiyonu Olan Hemşerimiz

1967-68 ders yılında Taşova Ortaokulu 2. sınıftan ayrılarak İstanbul Pertevniyal Lisesine nakleden Karsavul Köyünden Celalettin Önder, 1971-72 ders döneminde İstanbul liseler arası boks müsabakalarında 57 kiloda şampiyon olmuştur.

Aynı yıl içinde Zonguldak’ta yapılan Batı Bölgeleri boks müsabakalarında da kilosunda şampiyon olan boksörümüz Bolu’da yapılan Türkiye şampiyonasında hakemlerin kurbanı olarak elenmiştir.

Boksörümüz önümüzdeki sezon Türkiye Şampiyonu olmaya azimli olduğunu söylemiştir.

Camilerimize Yardımlar

(Zamanla eklenebilir)

Mercimek Köyü Camilerini Yaptırma ve Yaşatma Derneği Tüzüğü

(Zaman olursa eklenebilir. Pdf sinden okuyabilirsiniz.)

Yorum Ekle