TAŞOVA DEVLET HASTANESİNİN GURUR VERİCİ TABLOSU

0

     TAŞOVA DEVLET HASTANESİ ‘NİN GURUR VERİCİ TABLOSU


 


 


                   Taşova Devlet Hastanesi yönetimi,  uyumlu ekip çalışması ile her zorluğu birer birer  aşarak gurur duyduğumuz  hastane konumuna getiriyor.


 


            2011 Yılının ilk yarısında yokluklar içerisinde hizmet vermeye çalışan Devlet hastanesinin   yüklü bir  borç içinde olduğu söyleniyordu. Sağlık Bakanlığının yakın izleme listesinde olan  Taşova Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 1.220 bin lira borcu olduğu ve alacaklıların  icraya vermeye hazırlandığı hastane konumundaydı.


             Uzman Doktorlarımızın göreve başlaması ile yeni genç dinamik işi bilen bir müdürün atanması bu gün borcu  çok az  hastane sıralamasında birinci sırada bulunuyor. Hastane Başhekim, Müdür  ve  ekibi azimli çalışmaları  ile kısa sürede gelir gider dengesi sağlamış olup,hastane gelirleri ile kayıtlarda 1.220 bin lira olan   borç ,düzenli ödemelerle  bu gün  130 Bin liraya kadar düştüğü ifade edildi.Ziraat Bankası hesaplarında   acil  ödemeler için parasının  bulunduğu,aylık 400-450 bin lira geliri olan hastane Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünün gözde hastanesi haline geldi.


               Bir zamanlar Uzman Doktor ve personel sıkıntısının en üst düzeyde olduğu günlerin geride kaldı. Edinilen bilgiye göre, Diş Laboratuar çalışmalarının bir aya kadar tamamlanacağı açıklanırken.  Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri bulunan hastanede; Genel Cerrahi, Kadın doğum, Dahiliye, Uzman Çocuk Doktoru kadrolarının 2 ye çıkarıldığı öğrenildi. Yine 60 Hemşire ve 30 Ebe Hemşire kadrosu ile hizmet veren  Taşova Devlet Hastanesi’nin bu tablosu Taşova’mızın gururu oldu.


                Sağlık ocağına aday görülen hastanemizi 5 ay gibi sürede her birimi ile hastane görünümüne getiren Başhekim, Hastane Müdürü ve  ekibine teşekkür ediyor çalışmalarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle