TAŞOVA DERNEKLERİ İSTANBUL’DA TEK YUMRUK

0

Tekke Köyü Dernek Lokalinde Bir araya Gelen Dernek Başkanları Derneklerin sorunlarını masaya yatırdı.

Tarih  23.03.2012 İstanbul’da ilk defa Taşova ilçe ve çevre Köyleri Derneklerinin yoğun katılımıyla birlik ve beraberlik toplantısı gerçekleştirildi.
Akın oğlu Kasabası Tekke Mahallesi Derneğinde yapılan birlik toplantısı 23 Derneğin katılımıyla tarihinde bir ilki yaşadı.
Akın oğlu kasabası Tekke mah. Dernek Bşk. Hasan SEVRAN açılış konuşmasında; burada toplanmamızın asıl sebebi, Taşova derneklerinin tek çatı altında toplanarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalısıdır her yerde gücümüzü göstermeliyiz dedi. Tekke derneği olarak bizler bu beraberlik için var gücümüzle çalışacağız, tek ortak paydamız TAŞOVA dır dedi.

     

Dernek başkanları söz alarak birer konuşma yaptılar. Bütün dernek başkanları birlik ve beraberliğin gücüyle Taşova derneklerinin sorunlarını ve ileriye yönelik düşüncelerini, bundan sonra olacak toplantılara daha planlı ve özveriyle katılacaklarını bildirdiler. Katılımcılar açık yüreklilikle sorunların üzerine gideceklerini ve sonuçlarına da hep beraber karar vereceklerini açıkladılar. TAŞOVA için aynı çatı altında olmanın zamanı geldiğini hep birlikte dile getirdiler.

Dernek Başkanlarının konuşmaları bittiğinde Taşova Dernekler Başkanı Dr. Osman KARAASLAN konuşmasında; 23 derneğin bu akşam bu toplantıya katılımı oldukça memnun edici. Bizler TAŞOVA için varız, bundan sonrada TAŞOVA için var olacağız diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdikten sonra. Derneklerimizin sıkıntılarını hep beraber paylaşacağız dedi.

Amasya il derneği kurucularından Mevlit ONAT’ da konuşmasında TAŞOVA için bende varım yeni projeler üzerinde çalışarak bir nebze faydam olursa mutlu olurum dedi. Dernek işlerini bırakmıştım ama TAŞOVA lıları böyle beraber görmek dernek faaliyetlerime tam gaz devam etmemi sağladı dedi. 

Amasya İl Derneği eski Başkanlardan Birol GEGİN ve Gülahmet EMİR konuşmalarında TAŞOVA derneklerinin daima yanında olacaklarını vurguladılar.

Amasya İl Derneği Başkanı Ahmet ERGÜL; bizler gençler olarak her etkinlikte faal olmalıyız. Önümüzde yapılacak olan İl Derneği Futbol Turnuvasına bildiğiniz gibi 14 takımdan 10 tanesi TAŞOVA takımları buda Taşova lıların beni yalnız bırakmadığını gösterir. 01 NİSAN 2012 de bütün hemşerilerimizi Kâğıthane Has bahçeye bekliyorum dedi. Taşova nın birlik beraberlik ile büyük bir güç olduğunu toplantılara katılarak destek vereceğini ifade etti.

 

Taşova dernekleri önümüzdeki haftalarda tekrardan toplantı yaparak daha planlı bir şekilde organize olarak sorunların çözümü ve dayanışma içerisinde olacaklarını ifade ettiler.

 

KATILIMCILAR VE DERNEK BAŞKANLARI:

 

TAŞOVA DERNEKLER BŞK. DR. OSMAN KARAASLAN

AMASYA İL DER. KURUCULARINDAN MEVLÜT ONAT

AMASYA İL DER. ESKİ BŞK. BİROL GEGİN

AMASYA İL DER. ESKİ BŞK. GÜLAHMET EMİR

AMASYA İL DER. BŞK. AHMET ERGÜL

TAŞOVA ULUKÖY KAS. DERNEK YÖN. CAFER AKTAŞ

TAŞOVA GÜRSU ESKİ DER. BŞK. VE İETT BÖLGE ŞEFİ HAKAN ÇAKMAK

TAŞOVA AKINOĞLU TEKKE MAH. DER. BŞK. HASAN SEVRAN, YRD. ERCAN UZUNOĞLU VE YÖNETİMİ

TAŞOVA AKINOĞLU TEKKE MAH.GENÇLİK KOL. BŞK. GÜRKAN YALÇIN VE YÖNETİMİ

TAŞOVA AKINOĞLU TEKKE MAH. DER. ONURSAL BŞK. ABDULLAH EROL

TAŞOVA YAYLASARAY DER. BŞK. MAHİR DOĞRU VE YÖNETİMİ

TAŞOVA ALPASLAN DERNEK BŞK. MUTLU ÇELİK

TAŞOVA DESTEK KAS. DER. BŞK. BAHRİ ÖZ VE AHMET ÖZALP

TAŞOVA GEYDOĞAN DER. BŞK. SELİM ATMACA VE YÖNETİMİ

TAŞOVA BALLIDERE DER. BŞK. ÖZLEM HATUN ÇIRA

TAŞOVA KARSAVUL KÖYÜ.DER. BŞK. ŞAİR, SAMİ ASLAN

TAŞOVA KAVOLOĞLU DER. BŞK. SERDAL ENGİN VE GÜLTEKİN TEMEL

TAŞOVA DEVRE KÖYÜ DER. BŞK. UGUR ÖZÜBEK VE YÖNETİMİ

TAŞOVA ÖZ BARAKLI DER. BŞK. NUH AKAY VE YÖNETİMİ

TAŞOVA BELEVİ KAS. DER. BŞK. MUSTAFA CANBAZ VE DURSUN AYTEKİN

TAŞOVA ŞAHİNLER DER. BŞK. ABDULLAH CÜRA

TAŞOVA GÜRSU DER. BŞK. KAMİL ATEŞ

TAŞOVA DERNEKLER YÖN. YUNUS ASLAN

TAŞOVA AMASYA BALKAN TÜRLERİ DER. BŞK. HÜSEYİN YAZICI VE KASIM ALPER ÖZDEMİR

TAŞOVA GÖKPINAR DER. BŞK. NAZMİ AYDEMİR

TAŞOVA YAYLADİBİ DER. BŞK. SEFER FIRAT

TAŞOVA ESENÇAY DER. BŞK. ALİ YÜCEL

TAŞOVA BORABOY DERNEK BŞK. İSA GÜLER

TAŞOVA MERCİMEK DER. BŞK. TUNCAY DURAN

SAMSUN AMASYA LILAR KÜLTÜR VE YRD. DER. BŞK. SEZAİ GÜNTAV

 

Sonuç olarak, toplantının oldukça verimli geçtiği, bütün dernek başkanlarının  ve üyelerinin aynı görüşte birleştiği, bütün Derneklerin ve üyelerin tek ortak paydası, Taşova olduğu açık bir şekilde dile getirildi.….. 

 

HABER:Sami ASLAN

 

Yorum Ekle