TAŞOVADA 138 ADAY ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI

0

Taşova’da 138 aday üniversiteyi kazandı

İlçemizde LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçlarının açıklanmasının ardından 138 adayın üniversiteli olduğu bildirildi.

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer yaptığı açıklamada, Taşova’da 36 adayın lisans,102 adayın ise ön lisans programlarına yerleştiğini belirtti.

Taşova’da en fazla adayın yerleştiği lisans programının eğitim fakülteleri olduğunu aktaran Tümer, “138 öğrencimiz çeşitli üniversitelere yerleşti diyerek bu sayının ek yerleştirmeler ile artacağını tahmin ediyoruz. Önceki yıllara oranla ek yerleştirmelerle birlikte belirgin bir artışın olacaktır. Amacımız Taşova’mızda özellikle ortaöğretimler düzeyinde başarıyı daha da arttırmaktır. Bunun için yeni eğitim öğretim yılında değişik projelerle çalışmayı düşünüyoruz” dedi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKAPKARA AKAN IRMAK BALIK AKTI
Sonraki haberMİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLERİ GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581