ÖZEL ELİMİ TUT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ  ÖĞRENCİLERİ ASKER OLDU

0

 

Kurum yetkilisi Ali SANDAYAK”   Taşova’da eğitim ve rehabilite hizmeti vermekte olan kurumumuz çeşitli nedenlerle askerlik görevini yerine getiremeyen on bir(11) engelli gencimizin Amasya ERYATAĞI 15. Piyade Eğitim Tugayı’nda 11.05.2015 tarihinde temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için hazır bulunduk.

Tugaya varıldığında birçok Rütbeli Asker ve Er’lerine kucak açarak bizleri karşılaması apayrı bir duyguydu. Bir gün boyunca gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı çok iyi vakit geçirmemizi sağladılar. Temsili askerlik yapan erlerimizin ailelerinin zaman zaman yaşadıkları duygusal anlar gözden kaçmadı. Kurum yetkilisi olarak ben de askerlerimizle birlikte aynı üniformayı giyerek yaşadıkları duyguya ortak oldum. Tugay Komutanı Tuğgeneral Ufuk URAS bütün gününü askerlerimizle birlikte geçirerek Terhis Belgelerini bizzat kendisi tek tek dağıttı.

Tugay Komutanı Tuğgeneral Ufuk URAS bu unutulmaz günün yaşanmasında verilen destek için kurumumuzda görevli herkese şükranlarını sunarak bizleri uğurladı. Bizde böyle bir imkanı sağladıklarından dolayı kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunduk.

 

 

Yorum Ekle