MEHMET SARININ BABA OCAĞINDA VERDİĞİ YEMEKTE SEVGİ DOLU GÖZ YAŞI VARDI

0

MEHMET SARI’NIN  BABA OCAĞINDA VERDİĞİ YEMEKTE SEVGİ VE GÖZ YAŞI  DOLUYDU

 

      12 Haziran 2011 günü yapılacak olan genel seçimlerde MHP Amasya Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sarı’nın Baba ocağında verdiği yemek ortamı  muhteşemdi.

      Belediye Düğün Salonu’nda 26 Mart akşamı verilen yemek organizasyonu salonun girişine kadar taşarken,bayanların ve siyasi görüş gözetmemeksizin herkesin ilgi gösterdiği izlendi.

      Mehmet Sarı’nın 4 aydan buyana İl genelinde yaptığı seçim çalışmalarının slayt gösterilerle sunulduğu programda geçtiğimiz hafta vefat eden Kirami Kara için fatiha okundu ve Kara’nın görüntüleri esnasında duygulu anlar yaşandı.

 

           Partili partisiz bir çok insanın katıldığı yemeğe Amasya MHP  İl teşkilatı ve çevre ilçelerden yoğun  katılım oldu.

           MHP İlçe Başkanı Hüseyin Aytaş,Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’ın konuşmasından sonra,Mehmet Sarı söz aldı..

              Mehmet  Sarı ;

“12 Haziran 2011’de yapılacak Genel seçimlerde, Milliyetçi Hareket Partisi Amasya aday adayı olarak, sizlere kendimi tanıtmak ve değerli desteklerinizi almak için bir araya geldik..

Bu vesileyle sizlere ve şahsınızda bütün Taşovalı hemşerilerime sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Öncelikle sizlere kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. 

1961 yılında Taşova’nın Uluköy Kasabasında doğdum.

İlkokul ve Ortaokulu Taşova Uluköy kasabasında okudum.  Ardından parasız yatılı olarak kazandığım Amasya İmam Hatip Lisesi’ni bitirdim.

1978-80 yılları arasında Taşova Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım.

Askerlik görevini Erzurum Aşkale’de tamamladım.

Türkiye Gazetesi’nde muhabir olarak iş hayatına atıldım. Aynı gazetede Şube Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundum.

İhlas Holding’de uzun yıllar üst düzeyde yöneticilik yaptım.

2001 yılında bir grup arkadaşım ile birlikte kendi şirketlerimi kurdum.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren 4 ayrı firmanın Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak başarılı bir işadamıyımdır.

Evli olup 2 kız, 1 erkek çocuk sahibi ve 2 torun dedesiyim.

Aziz Taşovalı hemşerilerim,

Büyük bir samimiyetle ifade etmek isterim ki; hem özel hayatımda, hem de iş yaşamımda her zaman hakkın, doğrunun ve adaletin hizmetinde oldum. Alnım ak, başım açık bir şekilde sizlerin karşısına çıktım

            Şimdi de ülkeme ve sizlere hizmet etmek için siyaset yolunu tercih ettim.

            Allah’a şükürler olsun ki; bugüne kadar duruşumdan, kimliğimden, hedeflerimden, Türkiye’ye ve Türk milletine olan sarsılmaz bağlılığımdan, vatan sevgimden zerre kadar geri adım atmadım.

Geldiğim yerleri, bağrından çıktığım insanları hiç bir zaman unutmadım. Halka hizmet etmenin hakka hizmet etme ve Allah’ın rızasını kazanmak olduğu inancıyla, Taşova’da vatandaşımıza alın teriyle hizmet etmenin mutluluğuyla, evimdeki çocuklarıma helal ekmek götürmenin rahatlığıyla huzurunuzdayım.

Ekmeğini yiyip suyunu içtiğim Taşova ’ya benim hem insan olarak, hem hemşeriniz olarak, hem de vicdani olarak borcum vardır. Şimdi siyaset alanında, siyaset yolunda, TBMM’de sizlere bu borcumu ödeme zamanıdır.

               Taşova’da çekilen her çileye ortak olmak, her çilenin çözümünü bulmak da benim boynumun borcudur.”dedi.

 

Mehmet Sarı; ”Aslanlar gibi yollardayım,11 Nisan’da diplomayı almak benim işim,sizden ricam bu aslanı ininde boğdurmayın” sözleri  ,Baba ocağında  ayakta coşku ile alkışlandı.

Amasya’da büyük bir kitle tarafından tanınmam ve sevgiye mahzar olmam nedeniyle adaylığımın kesinleşmesi halinde bu güne kadar Milliyetçi Hareket Partisine oy vermemiş olan 70.000 sağduyulu seçmenin oyunu partime kazandıracağım inancındayım.

Hepinize bu duygu ve düşüncelerle ,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Yorum Ekle