Haluk İpek başkanlığında İstişare toplantısı yapıldı

0

2 Ocak 2015 Cumartesi günü Amasya milletvekili Haluk İpek başkanlığında ilçemizde 1. İstişari Paylaşım ve değerlendirme  toplantısı  gerçekleştirildi.

Saat 08.30’da Çadır restorantta kahvaltı ile başlayan toplantıya; milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, ilçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk, il ve ilçe resmi kurum amirleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan; ”İstişari toplantılarımızla seçilmiş insanlarımızı, milletvekillerimiz ve resmi kurum amirleri ile bir araya getirerek yerinde çözüm arayacağız.  Toplantımız siyasi bir amaç taşımamaktadır.” dedi. Ak Parti ilçe başkanı Tekin Sobacı’nın selamlama konuşmasından sonra Belediye Başkanı Bayram Öztürk söz aldı. ”Milletvekilimiz Haluk İpek yeni ve farklı bir uygulama başlattı. İlçemizde 9-10 belediye kapandı ve tek ilçe belediyemiz kaldı, ilçemizi köyleri ile bir bütün olarak düşünüyoruz. Muhtarlarımız bu nedenle çok önemli. Bu toplantı aynı zamanda bir ilçe platformu olacaktır ve belli periyotlarla devam edecektir” dedi. Ak Parti il Başkanı Mehmet Ünek; ”2014 ve 2015 yılları seçimlerle geçmiştir.Hizmetlerde bu nedenle aksamalar olmuştur. İlk toplantımızı geçen hafta Amasya’da başlattık, ilçe olarak ilk toplantımızı Taşova’da yapıyoruz. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in kısa konuşmasından sonra Amasya milletvekili Haluk ipek söz aldı.

”Geçen hafta Amasya’da muhtarlarımız ve seçilmişlerimizle bir araya geldik. Seçimle de olsa, resmi görev de olsa yapılan bu görevler dönemsel görevlerdir. 2016 yılı sorunların çözüme kavuşturulma yılı olacaktır. Sizlerin sorunlarını not alacağız. Biz öyle bir toplantı yapalım ki, halkın temsilcileri ile resmi kurum müdürlerini bir araya getirip sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturalım. Önümüzdeki toplantılarda neler yapılmış, neler yapılamamış bunları görelim istedik. Sorunları; kısa, orta ve uzun vadede çözüme kavuşturmak istiyoruz” dedi.

Toplantı İpek’in konuşmasından sonra basına kapalı olarak devam etti.

istişare 001 istişare 003 istişare 005 istişare 006 istişare 008 istişare 009 istişare 010 istişare 011 istişare 013 istişare 014 istişare 015 istişare 016 istişare 017 istişare 018 istişare 019 istişare 020 istişare 021 istişare 024 istişare 025 istişare 026 istişare 029 istişare 031 istişare 032 istişare 033

Yorum Ekle