ESENÇAY KASABASINDA PANEL

0

      İstanbul’da faaliyet gösteren Esençay Kasabası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Esençay Belediyesinin birlikte organize ettiği Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Amasya Üniversitesince  hazırlanan “Yaşlı Dostu Kent Amasya Projesi” ve ilçemizde kurulması planlanan yüksek okul çalışmalarının değerlendirildiği panel gerçekleştirildi.

       28 ocak 2012 Cumartesi günü saat 13.00 de Esençay Belediye düğün salonunda başlayan panele Amasya Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Mehmet  Ersoy,Yrd.Doç.Dr.Yaşar Bahri Ergen,Taşova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Salih Değirmenci ,Amasya Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma  Vakfı Başkanı Ömer Çekelez,Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) Başkanı Turan Sayar konuşmacı olarak katıldılar.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Esençay Belediye Başkanı panelin açılış konuşmasını yaptı.Dernek Başkanı Ali Yücel ,Ankara

Esençay Kasabası Derneği yönetim kurulu üyesi Osman Kara  ve panelin sunumunu yapan Ahmet usta birer konuşma yaptı.Bir öğrencinin “Şirin Esen çay” şiirini okumasını müteakip panele gelen mesajlar okundu.Esençay kasabası ve Şahin  Yaylasının tanıtıldığı slayt gösterisi ilgi ile izlendi.Gazetemiz  yazarı emekli öğretmen Mehmet Şahin’ in Esençay’ın tarihi ile ilgili sunumundan sonra  Adef  Başkanı Turan Sayar Prof. Dr Mehmet Ersoy,Taşova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Salih Değirmenci ve diğer konuşmacılar birer konuşma yaptılar.

      29 Ocak 2012 Pazar günü panele katılan misafirlere Esençay Kasabası ve Şahin Yaylası gezdirildi. Şahin Yaylasını çok beğenen panelistler bu doğa harikası  yazın yapılan yayla şenliği ile kalmamalı ,kış mevsimindeki güzelliğinin de tanıtımı yapılmalıdır dedi.

Yorum Ekle