5. BORABOY ŞİİR GÜNLERİ YAPILDI

0

 


5. BORABOY ŞİİR GÜNLERİ YAPILDI

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü şair Ali Rıza Atasoy tarafından 12 Mayıs 2006 tarihinde kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu öncülüğünde her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Boraboy Şiir Günleri kültür ve sanat etkinliğinin beşincisi 15-16 Ekim 2011 tarihlerinde Taşova’da yapıldı. Özel bir program olarak düşünülen etkinlikte 1 Haziran 2011 tarihinde kaybettiğimiz Kayserili şair Ozan Sezini / Ali Baş anıldı. Anma programına katılmak üzere Kayseri Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı ve Çıngı Dergisi sahibi Süleyman Karacabey başkanlığında Kayseri’den sekiz kişilik bir ekip katıldı. Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar ile Amasyalı şairler Ömer Celep, Sercan Taş (sunucu), Mustafa Ayvalı, Mustafa Nuri İnanç ve Hasan Buldu etkinlikte yer aldı. Tokat Kümbet Altında Dergisi adına şair Ünal Kar ile Ankara’dan Vezin Dergisi eski genel yayın yönetmeni şair Dr. Barış Doğan, şair Hünkar Dağlı, şair İsmail Tunç eğitimci şair Cihan Eroğlu ve İstanbul’dan şair Turhan Toy katıldı. Ayrıca Geleneksel Çamlıdere Şiir Günleri kültür ve sanat etkinliklerini düzenleyen Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneğini temsilen de Dernek Başkanı Gürsel Eylen başkanlığında dört kişilik bir heyet programda hazır bulundular.

Taşova’ya gelen şairler ve katılımcılar önce Kitap Kafeyi ziyaret ettikten sonra ilçede kısa bir gezinti yaptılar. Ozan Sezini’yi anma programı ve etkinliğin şiir dinletisi bölümü 16 Ekim 2011 Pazar günü Taşova Öğretmenevi bahçesinde yapıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü eğitimci şair Ali Rıza Atasoy katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra Boraboy Şiir Günleri etkinliklerinin şiir dünyasına yaptığı katkılardan söz etti ve bir vefa borcu olarak Ozan Sezini’yi bugün burada andıklarını belirtti. Amasya Sanatçılar Derneği Başkanı Halis Büyükbayraktar ise konuşmasında şairlerin ve sanat erbabının yeterli desteği göremediklerini ve sıkıştırılmış alanlara mahkum edildiklerini belirttikten sonra bir Amasyalı sanatsever olarak organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti. Kayseri Şairler ve Yazarlar Birliği Başkanı Süleyman Karacabey’de Ozan Sezini’yi anlattı ve bu anlamlı ve özel anma programını düzenleyenlere teşekkür etti. Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği Başkanı Gürsel Eyle de yaptığı konuşmada, burada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve edebiyatımıza yaptığı hizmetlerinden dolayı Ali Rıza Atasoy’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

Etkinlik süresi içerisinde katılımcı şairler kendilerine ait şiirlerle birlikte Ozan Sezini / Ali Baş’a ait şiirleri seslendirdiler. 5. Boraboy Şiir Günleri Ozan Sezini / Ali Baş’ı Anma Özel Programı 16 Ekim 2011 Pazar günü akşam saatlerinde sona erdi ve katılımcılar memleketlerine yolcu edildiler. 


 ———————————————————————————–


* Diğer resimler için (indirmesiz) <<<TIKLAYINIZ>>>


—————————————-


Resimleri İndirmek İsteyenler İçin:


Not: Aşağıda verilen linklere tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Pencerede albümün ilk resmi büyük olarak altında ise önizlemeli sağa doğru ilerleyen küçük resimler çıkar. İstediğiniz resme tıklayıp netleşene kadar bekleyip, resmin sağında (sağ sütunda) “Karşıdan Yükle” yazısına tıklayınca resim asli çözünürlüğünde bilgisayarınıza iner. Şeridi sağa kaydırmak için en sağdaki resme tıkladığınızda sağdaki diğer resimler gözükür.


Resimler asli kalitesindedir. İndirmek isteyen şair dostlarımıza duyurulur.


* İlk Gün Etkinliği: (Makine 1 Özkan) >>>TIKLAYINIZ.>>>


* İkinci Gün Öğleden Önce: (Makine 1 Özkan) >>>TIKLAYINIZ.>>>


* İkinci Gün Öğleden Sonra: (Makine 1 Özkan) >>>TIKLAYINIZ.>>>


* İkinci Gün Karışık: (Makine 2 Can Akbay Bey) >>>TIKLAYINIZ.>>>


* Karışık: (Makine 3 Ali Rıza Atasoy Bey) >>>TIKLAYINIZ.>>>

Yorum Ekle